Geometria narzędzia frezującego jest jednym z czynników decydujących o jakości procesu wytwarzania. W przypadku doboru niewłaściwej geometrii może prowadzić do zwiększenia sił skrawania i złej jakości powierzchni.

Stopy aluminium stanowią największą część pośród materiałów wykorzystywanych w wytwarzaniu
statków powietrznych. Do ich kształtowania ubytkowego najczęściej wykorzystuje się zabieg frezowania. Stopień skomplikowania części, wymagane tolerancje i duża ilość powierzchni swobodnych stawiają przed narzędziami wyzwania w postaci: wydłużonego czasu trwałości i zapewnienia zwiększonej wydajności. Usuwana ilość materiału w stosunku do masy wytwarzanego
elementu sięga często ponad 90% masy przygotówki.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij