Kolejna edycja tego wydarzenia już za nami. Konferencja odbyła się 2-3 czerwca 2016 roku w Krynicy-Zdrój w Hotelu Czarny Potok Resort&SPA.

Branża motoryzacyjna nieustannie się rozwija. Uczestnicy konferencji mogli przekonać się o tym, wysłuchując referatów zaprezentowanych przez specjalistów. Omówione przez nich zagadnienia mogą z powodzeniem zostać wdrożone do codziennej pracy. Konferencja stworzyła okazję do odpowiedzi na nowe wyzwania badawcze. Większość dyskusji przeniosła się do kuluarów, jednak słuchacze mieli możliwość, by zadać referentom pytanie tuż po ich przemówieniach. Wystąpienia podzielono na trzy tematyczne sesje. Podczas pierwszej z nich swoje wystąpienia zaprezentowali pracownicy uczelni wyższych. W trakcie drugiej przedstawiciele firm związanych z branżą motoryzacyjną opowiedzieli, jak w praktyce wygląda proces spawania w przemyśle. Całość zakończyła sesja, podczas której przedstawiono referaty na temat optymalizacji tych procesów.
Moderatorem konferencji był dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, Aleksander Gortat.

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni praktycy z najlepszych uczelni wyższych w Polsce: Instytutu Spawalnictwa, WSZOP, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Białostockiej. Swoje referaty zaprezentowali także przedstawiciele firm związanych z branżą motoryzacyjną, m.in. Volkswagen Poznań, FHU Partner i Cloos Polska Sp. z o.o. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty, w trakcie których każdy z uczestników spotkania mógł spróbować swoich sił w łączeniu egzotermicznym metali. Warsztaty poprowadził przedstawiciel firmy FHU Partner, inż. Marcel Witke.

W tym roku w wydarzeniu wzięli udział nie tylko polscy praktycy związani z branżą motoryzacyjną. Swój referat w języku angielskim wygłosiła Candy Hong z firmy SIUI. Uczestnicy po tym wystąpieniu zapoznali się ze sprzętem do badań UT. Pojawienie się na konferencji przedstawicieli z zagranicznych przedsiębiorstw pokazuje, że wydarzenie cieszy się popularnością nie tylko w kraju, ale również za granicą. To bardzo dobra prognoza na przyszłość.

W ramach integracji odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni wyższych, firm oraz prasy specjalistycznej , podczas którego nadarzyła się możliwość do wymiany doświadczeń. Podczas III edycji wydarzenia organizatorzy ocenili referaty. W tym roku nagrodę za najciekawsze wystąpienie otrzymali przedstawiciele firmy Volkswagen Poznań. Po raz pierwszy przyznano także wyróżnienie za najbardziej interesujący plakat zaprezentowany w trakcie konferencji. Wyróżnienie to otrzymała Bożena Szczucka- Lasota z WSZOP w Katowicach.

Kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku 8-9 czerwca 2017 roku w Ustroniu. Branża motoryzacyjna nieustannie się rozwija, warto więc zapoznać się z innowacjami w tej dziedzinie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij