Już po raz 22. w Warszawie odbyły się targi AUTOMATICON. Nasza redakcja również wzięła udział w tym wydarzeniu.

 

Ponad 300 wystawców, około 11 tysięcy zwiedzających – tak wyglądają statystyki dotyczącego tegorocznej edycji wydarzenia. W tym roku wśród wystawców pojawili się również przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, co pokazuje, że nasza gospodarka utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Na Targach pojawili się także wystawcy zza granicy, którzy postanowili zaprezentować u nas swoją ofertę.

Wystawcy prześcigali się w tym, by przyciągnąć uwagę zwiedzających. Ich stoiska robiły wrażenie – roboty, którymi można było sterować, urządzenia mieniące się różnymi kolorami, gadżety dla gości.

Wśród zwiedzających było wielu młodych ludzi. Organizatorzy przyznali podczas konferencji prasowej, że starają się kłaść nacisk na to, by uczniowie i studenci zdobywali w trakcie trwania wydarzenia wiedzę dotyczącą konkretnych rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki. W tym roku po raz pierwszy młodzi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w konkursie ręcznego lutowania precyzyjnego, które zorganizowała firma Renex. Drugiego dnia targów na tym samym polu zmierzyli się specjaliści.

Jak co roku odbyło się rozdanie Złotych Medali AUTOMATICONU. W tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o., BOSCH REXROTH Sp. z o.o., C&C Partners, SIMLOGIC , MSF-Vathauer Polska Sp. z o.o. Z oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się 14-17 marca 2017 roku. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij