Ponad 500 wystawców z całego świata, tysiące specjalistów z kraju i zagranicy, jubileusz 20-lecia istnienia, wiele niezwykle ważnych premier maszyn i technologii... Za nami wyjątkowa edycja targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO

Dla branży obróbki mechanicznej w Polsce 13-15 października były trzema niezwykłymi dniami, w trakcie których, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków przemieniło się w nowoczesną fabrykę. Ponad 500 wystawców z całego świata, tysiące specjalistów z kraju i zagranicy, huczny jubileusz 20-lecia istnienia, wiele niezwykle ważnych premier maszyn i technologii, międzynarodowe kontakty biznesowe oraz salony inżynierów przyszłości. Za nami wyjątkowa edycja Międzynarodowych Targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO, którą odwiedziło
9160 gości.

Znakomite opinie uczestników ubiegłorocznej edycji sprawiły, że na jubileuszu 20-lecia EUROTOOLa® pojawili się najwięksi gracze na polskim rynku oraz wiele dużych zagranicznych firm. Kilka wróciło do Krakowa po wielu latach przerwy.
Nie było nas na tej imprezie 10 lat i cóż… piękna hala, europejskie standardy oraz utrzymująca się każdego dnia wysoka jakość klientów. Dodatkowo urokliwe miasto zachęcające do spacerów. Tak, to była dla nas bardzo udana edycja Targów EUROTOOL®. Mają one zdecydowanie bardzo duże możliwości rozwoju – Katarzyna Piwowarska z firmy Carl Zeiss. 
Podobnego zdania był Tadeusz Szczepanik – dyrektor oddziału Yamazaki Mazak w Polsce. – Lokalizacja tych Targów jest znakomita, zwłaszcza dla klientów z południa Polski, ale nie tylko, bo my mieliśmy na stoisku także gości z odległego Gdańska – mówił Szczepanik.

500 producentów z 31 krajów
Wystawę przez trzy dni odwiedziło 9160 gości – to o 20% więcej uczestników niż w ubiegłym roku.
Przyjechaliśmy zza Rzeszowa i jesteśmy pierwszy raz na EUROTOOLu®. Reprezentujemy przemysł spożywczy i szukamy maszyn. Cieszymy się z tak dużego wyboru – niemal na wyciągnięcie ręki mamy ofertę producentów i dystrybutorów z całego świata. Będąc na Targach, oszczędzamy czas i pieniądze. Możemy szybko porównać poszczególne urządzenia – mówi Adam Rachwał, zwiedzający z firmy RS Technology.

A było co porównywać, gdyż ofertę prezentowało 500 producentów i dystrybutorów z 31 krajów, z liczną reprezentacją włoskich producentów maszyn do obróbki blach (MA.TE, ELMEA, TTM LASER, EUROMAC, BENELLI). Wśród polskich premier należy wyróżnić jedną z największych oferowanych przez firmę HAAS tokarek -  ST 40L (ABPLANALP Sp. z o.o.); płytki tokarskie w technologii DURATOMIC (SECO TOOLS POLAND Sp. z o.o.); przecinarkę plazmowo-tlenową Szafir-Concept (ECKERT AS Sp. z o.o.), pomiarowy projektor cyfrowy O-SELECT (CARL ZEISS Sp. z o.o.), prasę krawędziową XPERT 40 (BYSTRONIC POLSKA Sp. z o.o.) czy układ sterowania MAZATROL SMOOTH X  (YAMAZAKI MAZAK).

Te Targi są dla nas doskonałą okazją, by zaprezentować najnowszą maszynę i jej możliwości. Zrobiliśmy to w Krakowie po raz pierwszy i wzbudziła ona ogromne zainteresowanie. Mieliśmy wiele konkretnych rozmów na stoisku – mówił Michał Góreczny reprezentujący firmę Bystronic Polska Sp. z o.o.  Najlepsze produkty i wyroby rywalizowały w konkursie Targów EUROTOOL®, BLACH-TECH-EXPO.

Smoki dla najlepszych
Statuetki w konkursie targowym prezentujące Smoka Wawelskiego zostały wręczone drugiego dnia Targów w trakcie jubileuszowego bankietu. Wyróżnienia wręczono w trzech kategoriach:

1. W kategorii obrabiarki:
Główne nagrody (Duże Wawelskie Smoki) otrzymały: firma YAMAZAKI Mazak Sp. z o.o. Oddział w Polsce za układ sterowania MAZATROL SMOOTH X – producent YAMAZAKI MAZAK CORPORATION; firma ABPLANALP  Sp. z o.o. za centrum tokarskie ST-40L – producent HAAS Corporation Inc. oraz firma FANUC POLSKA Sp. z o.o. za kompaktowe zrobotyzowane stanowisko obróbcze ROBODRILL z wykorzystaniem wizyjnego 3D.
Nagrody (Małe Wawelskie Smoki) powędrowały także do firm: ECKERT AS Sp. z o.o. za SZAFIR CONCEPT + VORTEX 3D, firmy AEP – AJAN ELEKTRONIK POLSKA za przecinarkę plazmową SHP460 –  produkcji AJAN Elektronik San. Ve. Tic. LTD. STI oraz firmy STIGAL za wymienny stół roboczy w najszybszych przecinarkach plazmowych.

2. W kategorii narzędzia:
Główną nagrodę (Dużego Wawelskiego Smoka)  otrzymała firma SECO TOOLS (POLAND) Sp. z o.o. za gatunki płytek z pokryciem w technologii DURATOMIC, a Mały Wawelski Smok powędrował do Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za ściernice supercienkie diamentowe i z regularnego azotku boru ze spoiwem hybrydowym.

3. W kategorii aparatura pomiarowo-kontrolna:
Główną nagrodę (Dużego Wawelskiego Smoka)  otrzymała firma CARL ZEISS Sp. z o.o. za pomiarowy projektor cyfrowy O-SELECT – producent CARL ZEISS AG, a Małe Wawelskie Smoki powędrowały do firm:  RENISHAW Sp. z o.o. za uniwersalny sprawdzian produkcyjny EQUATOR 300 – producent RENISHAW PLC oraz PHU FAKTOR – PIOTR PACHCZYŃSKI za MFP100BV uniwersalne automatyczne stanowisko do kontroli czujników – producent FEINMESS SUHL GmbH.

Dodatkowo wyróżnienia  za efektowną aranżację stoisk targowych powędrowały do firm SECO TOOLS (POLAND) Sp. z o.o. oraz BYSTRONIC POLSKA Sp. z o.o.

Ulubione Targi nowoczesnych inżynierów
Ważną częścią wystawy był Salon Automatyki i Robotyki oraz Salon Technologii CAx, czyli doskonała propozycja dla profesjonalistów, chcących korzystać z nowoczesnych narzędzi pracy oraz Salon Kooperacji Przemysłowej, będący największym spotkaniem usługodawców poszukujących partnerów zainteresowanych obróbką metali, przetwórstwem tworzyw sztucznych, obróbką drewna, modernizacją maszyn itp.

Odwiedziło nas wielu klientów z konkretnymi potrzebami. Nasz park maszynowy potrafi je zaspokoić, więc mamy nadzieję, że te wszystkie cenne kontakty przyniosą nam zlecenia. Jesteśmy zadowoleni z pobytu na targach EUROTOOL® – Robert Szewczyk z firmy Pragma Plus z Krakowa.

Co ważne, wydarzeniu towarzyszyło Polsko-Niemieckie Forum Kooperacyjno-Inwestycyjne.
Miasto dobrych interesów

Znamy już datę 21. Targów EUROTOOL®. Odbędą się one w dniach 18-20 października 2016 r.
Cieszy nas, że po znakomitym starcie w nowej lokalizacji Targi nabrały jeszcze większego rozpędu. Za nami wyjątkowo udana edycja Targów z udziałem największych graczy rynkowych z Polski oraz wielu zagranicznych firm. Po raz kolejny wracają one do siebie z podpisanymi kontraktami, potwierdzając prawdę przekazywaną przez wystawców, że Kraków i EUROTOOL® to miejsce dobrych interesów. Dziękując wszystkim za udział i wspólne świętowanie jubileuszu 20-lecia Targów, zapraszam do EXPO Kraków za rok – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij