30 października tego roku odbyła się kolejna edycja warsztatu w ramach EMT Tour, czyli cyklu spotkań branżowych organizowanego przez Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems sp. z o. o.

30 października tego roku odbyła się kolejna edycja warsztatu w ramach EMT Tour, czyli cyklu spotkań branżowych organizowanego przez Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems sp. z o. o.

W roku 2015 podczas warsztatów w Gliwicach spotkało się ponad 250 przedstawicieli przemysłu. W pierwszej połowie roku spotkania poświęcone były technikom napędowym i ich aplikacjom w zakładach produkcyjnych. Po wakacjach zaś odbyły się dwie edycje EMT Tour poświęcone zagadnieniu optymalizacji procesów obróbczych z wykorzystaniem maszyn CNC, sterowanych numerycznie. Podczas warsztatów omawiano innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technik napędowych oraz obróbki skrawaniem. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi propozycjami chłodziw przemysłowych, rodzajów mocowań elementów skrawanych, oprogramowań maszyn obróbczych. Omówiono także kwestię warunków obróbki i wykorzystania obrabiarek o wysokich parametrach, a także efektywnego wykorzystania maszyn CNC. Przedstawiciele firmy Siemens zaproponowali różnorodne zastosowania przemysłowe środowiska SINUMERIK Sinutrain Operate w toczeniu i frezowaniu. Prelekcje ekspertów EMT-Systems spotkały się z ciepłym przyjęciem i wysoką oceną słuchaczy. Prócz wykładów merytorycznych i przykładów różnorodnych rozwiązań z przemysłu, uczestnicy spotkania poświęconego CNC mieli możliwość zaangażowania się w sesję networkingową podczas dłuższej przerwy, w czym pomagały specjalnie zorganizowane minitargi z przedstawicielami branży obróbczej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Elamed Media Group z czasopismem STAL Metale & Nowe Technologie. Kolejna edycja warsztatów w ramach EMT TOUR startuje już po nowym roku.

Więcej informacji

Fot. EMT-Systems


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij