Targi ITM Polska każdego roku przyciągają do stolicy Wielkopolski setki firm i wystawców z całego świata. Nie inaczej było i tym razem.

Wraz z dobrą koniunkturą w branży przetwórstwa metali i produkcji maszyn w siłę rosną także największe targi przemysłowe w Polsce – ITM Polska, których tegoroczna edycja odbyła się 9-12 czerwca oczywiście w Poznaniu. Statystyki mówią same za siebie: 1000 wystawców, 16 955 zwiedzających.

Ważniejsze od liczb są jednak pozytywne recenzje: – Jak co roku nasza obecność cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mieliśmy przyjemność prezentować: Aberlink Axiom Too CNC HS, skanery 3D-Shining 3D, NDI PRO CMM ze skanerem, Mahr, OGP-Flash/CNC 200, oprogramowania pomiarowe oraz oprogramowania statystyczne Q-DAS – mowi Leszek Pietrzak, prezes firmy Oberon 3D.
– Oczekiwania klientów są coraz bardziej sprecyzowane, nakierowane na konkretne produkty i rozwiązania. Każda ze stron na tym wygrywa: wystawcy prezentują najnowsze rozwiązania, a klienci w ciągu kilku dni otrzymują przegląd bogatej oferty rynkowej – zauważa Sławomir Hyżyk, dyrektor TOX® PRESSOTECHNIK.
– Tegoroczna edycja targów ITM Polska była dla nas ważnym wydarzeniem. Zaprezentowaliśmy nasze urządzenia na powierzchni aż 350 m2! Mimo zaobserwowanego spadku liczby odwiedzających, nasi stali klienci o nas nie zapomnieli. Pod względem sprzedaży były to dla nas jedne z lepszych targów w ostatnich latach – stwierdza Anna Świtała, wiceprezes DIG Świtała.

Targi ITM – marka sama w sobie
Dzięki stworzeniu płaszczyzny umożliwiającej przenikanie się wszystkich sektorów związanych z obróbką metali i produkcją maszyn ITM Polska pozwoliło na ocenę nastrojów w branży i przewidywanie trendów, w które warto inwestować.
– ITM Polska to marka sama w sobie. Bez wątpienia są one barometrem gospodarki. Za nami udany rok 2014, świetny pierwszy kwartał tego roku, tak że kondycja jest naprawdę dobra – wspomina Maciej Ratyński, dyrektor sprzedaży Abplanalp Consulting.
– Targi poznańskie są wydarzeniem nieporównywalnym z żadną inną imprezą targową w Polsce. Uczestniczymy w nich co roku i co roku przekonujemy się o tym, że obecność tutaj jest po prostu niezbędna – przekonuje dr inż. Tadeusz Szczepanik, dyrektor Oddziału Yamazaki Mazak Central Europe.

Prestiżowym wyróżnieniem targowym są złote medale za najlepsze produkty. W tym roku przyznano ich aż 18 (pełna lista nagrodzonych). Jednym z laureatów jest firma TRUMPF Polska. – Nasz dorobek prezentowany na targach pod hasłem BOOST Your Business spotkał się z aprobatą jury targów poznańskich, które nagrodziło dwie spośród wystawianych na targach maszyn. Złote Medale MTP otrzymaliśmy za system laserowy 3D TruLaser Cell 3000 z laserem TruDisk 3001 oraz wycinarkę laserową 2D TruLaser 5030 fiber o mocy 8 kW – wspomina dr inż. Andrzej Janiszewski, prezes zarządu TRUMPF Polska.

Silne wsparcie merytoryczne
Podczas tegorocznej edycji targów ITM Polska odbyło się kilka wydarzeń towarzyszących, m.in.: Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting i Subcontracting ITM Meetings oraz liczne konferencje i seminaria, podczas których padło wiele ważny pytań i odpowiedzi. Istotne kwestie poruszono w trakcie II edycji dyskusji „Obróbka w Polsce. Rynek, biznes, innowacje”, którą zorganizowała redakcja czasopisma „STAL Metale & Nowe Technologie” (więcej informacji).

Kolejna edycja targów odbędzie się 7-10 czerwca 2016 r.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij