User Day to już tradycyjne coroczne spotkanie przedstawicieli branży produkcyjnej i metalowej, którzy są zainteresowani optymalizacją produkcji w swoim zakładzie produkcyjnym.

Czwarta edycja branżowego wydarzenia organizowanego przez firmę Stigo, która odbyła się 21-22 maja, zgromadziła ponad 90 osób nie tylko z Górnego Śląska i Małopolski, ale również z Poznania, Bydgoszczy czy Łodzi. – User Day to wydarzenie, które daje wiele możliwości: z jednej strony możemy przedstawić nowości produktowe i technologiczne, a z drugiej – porozmawiać z aktualnymi i potencjalnymi klientami na temat kierunku rozwoju reprezentowanych przez nich firm. Chcemy zawsze dotrzymywać kroku naszym partnerom biznesowym, by moc odpowiadać na potrzeby, które u nich powstają – mówi Przemysław Rożek, prezes firmy Stigo.

Nowoczesne oprogramowanie
Wiodącym tematem spotkania były korzyści wynikające z wdrażania nowoczesnego oprogramowania. Pierwsza z prezentacji była poświęcona funkcjonalności nowej wersji SigmaNEST v.10.2 (SP1-SP3) przeznaczonego do optymalizacji cięcia plazmą, tlenem, laserem, wodą. Prelegenci omówili możliwości odświeżonego interfejsu, innowacje w zakresie technologii cięcia oraz nowości dla magazynu arkuszy blach. – Opłaca się inwestować w nowoczesne oprogramowanie do optymalizacji produkcji – dowodem na to może być firma z branży spawalniczej Stelweld Sp. z o.o. Dzięki integracji programów SAP R3 i SigmaNEST przedsiębiorstwo usprawniło m.in. proces rejestracji zleceń i ich pełnego rozliczania pod kątem kosztowym oraz zarządzania magazynem arkuszy blach, tym samym ugruntowując swoją pozycję na rynku europejskim w zakresie produkcji konstrukcji spawanych. Firma pracuje w systemie już 9 miesięcy i obserwuje konkretne rezultaty związane m.in. z oszczędnością na materiale – tłumaczy Przemysław Rożek.

Podczas spotkania nie zabrakło również informacji na temat nowości technologicznych w zakresie programu do zarządzania przedsiębiorstwem Plan-de-CAMpagne. Zaprezentowano nową aplikację mobilną PDC Mobile dedykowaną osobom pracującym w terenie, która pozwala na bezpośredni dostęp do kalendarza i kontaktów. Osobną prelekcję poświęcono również ulepszonej kontroli produkcji dla konstrukcji stalowych przy użyciu systemu StruM.I.S. Z kolei przedstawiciel Hypertherm omówił nowe trendy z zakresu cięcia. Jedną z pokazanych nowości była przecinarka plazmowa Powermax30 AIR z wbudowaną sprężarką powietrza, która dysponuje najwyższą mocą cięcia w najlżejszej obudowie. Drugą innowacją była cała gama stołów do cięcia plazmowego firmy Swift-Cut, które oferują wysoką prędkość precyzyjnego cięcia.

Inne dziedziny automatyzacji
Podczas majowego spotkania nie zabrakło również wystąpień partnerów User Day 2015. Paweł Matejczyk z firmy Stigal opowiedział o ekonomii i wydajności nowoczesnych przecinarek plazmowych CNC. Z kolei wystąpienie Janusza Graczyka reprezentującego firmę Polteknik dotyczyło innowacyjnych systemów cięcia laserowego Mitsubishi. Paweł Zieliński z firmy Remmert przedstawił temat automatyzacji procesów magazynowo-produkcyjnych, a Artur Wnęk z firmy Proster podzielił się wiedzą na temat nowoczesnych technologii optymalizujących zużycie mediów w zakładach przemysłowych. Firmę Balluff reprezentował Rafał Korcz, który opowiedział o identyfikacji detali w procesie produkcyjnym. Jednym z ostatnich prelegentów tegorocznego spotkania był Sławomir Woźniak z firmy Construsoft, który przedstawił funkcjonalność wspomnianego już oprogramowania Tekla Structures.

Już dziś zapraszamy na jubileuszowy User Day 2016. Cieszymy się, że spotkanie zyskało renomę platformy wzajemnej wymiany informacji pomiędzy producentami oferowanych przez nas rozwiązań a ich użytkownikami. Dzięki ogromnej wiedzy polskich inżynierów udało się już bowiem zaimplementować kilka ich sugestii do poszczególnych wersji systemów. User Day jest to zatem komunikacja dwustronna z obopólna korzyścią – podsumowuje prezes firmy Stigo.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij