Centrum Technologiczne pod Warszawą odzwierciedla siłę polskiego rynku i jego znaczenie dla Makino.

Otwarcie nowego Centrum Technologicznego w Piasecznie, w pobliżu  warszawskiego Lotniska Chopina w dniu 21 maja 2015 roku jest ważnym krokiem przypieczętowującym zaangażowanie Makino w polską gospodarkę. Odzwierciedla ono nie tylko siłę polskiej gospodarki i przemysłu narzędziowego ale jest również dowodem zaangażowania Makino w obsługę polskich firm z branży produkcyjnej z centrali w Polsce.

Siła polskiej gospodarki 
Polska to nie tylko szósta największa gospodarka w Unii Europejskiej (UE) ale również jedna z najszybciej rosnących gospodarek na świecie. Co istotne, Polska była jedynym państwem członkowskim UE, które wyszło z globalnej recesji w latach 2008 - 2009 nie ponosząc konsekwencji spadku PKB. W szczytowym momencie kryzysu finansowego w 2009 roku PKB w UE spadło o 4,5% natomiast w Polsce wzrosło o 1,6 %. W ostatnich latach polska gospodarka odnotowała prawdopodobnie najbardziej znaczący wzrost PKB w całej swej historii. Podczas gdy gospodarki innych krajów członkowskich UE mają kłopoty z powrotem do poziomu sprzed kryzysu, gospodarka Polski odnotowała dwucyfrowy łączny wzrost od czasu globalnej recesji. Główne przyczyny tego sukcesu postrzegane są jako duży rynek wewnętrzny i przyjazny dla biznesu klimat gospodarczy. Według Ernst & Young, Polska plasuje się na siódmym miejscu na świecie pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Przemysł motoryzacyjny jest filarem polskiej gospodarki stanowiąc około 11% całkowitej produkcji przesyłowej kraju, a przemysł lotniczy stał się ważną dźwignią gospodarczą w jego południowo-wschodniej części. Niemniej jednak, nie tylko dzięki zapotrzebowaniu tych dwóch branż, polski przemysł przeżywa w ostatnim czasie wyjątkowy rozwój, a rodzime firmy i oddziały europejskich, amerykańskich i azjatyckich spółek notują systematyczny wzrost.

Znaczenie Polski dla Makino
Od wielu lat Makino Europe realizuje filozofię rozwijania ścisłych kontaktów z obecnymi i potencjalnymi klientami. Takie podejście zaowocowało powstaniem zdecentralizowanych działów sprzedaży, działów inżynierii aplikacji i wsparcia mających na celu zapewnienie fachowego i szybkiego reagowania na potrzeby klientów. Ponieważ dla Makino Polska jest od dawna ważnym rynkiem środkowoeuropejskim otwarcie nowej jednostki zależnej, w centralnej lokalizacji niedaleko Lotniska Chopina było jedynym, logicznym rozwiązaniem. Jest to trzecia spółka Makino otworzona w Europie Środkowej po Bratysławie i Moskwie. W nowym Centrum Technologicznym w Piasecznie znajdzie się showroom z maszynami do obróbki skrawaniem i obróbki elektroerozyjnej EDM, jak również zaplecze biurowe dla polskiej kadry.
- Otwarcie nowego oddziału w Polsce pokazuje nasze zaangażowanie na polskim rynku - mówi Anders Ingemarsson, prezes i dyrektor generalny Makino Europe. - Chcemy być w Polsce widoczni dla międzynarodowych korporacji jak też i zwiększyć nasze działania marketingowe na rodzimym rynku. Teraz, dzięki wsparciu naszego portfolio najwyższej jakości poziomych i pionowych centrów obróbkowych, elektrodrążarek wgłębnych i wycinarek drutowych EDM przez polski dział sprzedaży, application engineering i obsługę serwisową będziemy w stanie obsługiwać naszych klientów jeszcze lepiej, zwiększając tym samym nasz udział w polskim rynku.

Korzyści z powstania siedziby w Polsce
Makino Europe jest świadome pozytywnego psychologicznego odziaływania jakie ma siedziba w Polsce. Dotychczasowi klienci docenią utworzenie Centrum Technologicznego pod Warszawą, zaś przyszli powitają nowego partnera biznesowego. - Jestem przekonany, że nowy oddział stanowi pozytywny sygnał dla naszych obecnych i przyszłych pracowników w Polsce - dodaje Anders Ingemarsson. - Jego otwarcie nie tylko ułatwi kontakty biznesowe naszemu zespołowi sprzedaży, ale również da naszym klientom możliwość komunikowania się w ich ojczystym języku we wszystkich aspektach współpracy.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij