W dniach 18-19 listopada br. odbyło się w Katowicach seminarium organizowane przez japońskiego giganta w dziedzinie maszyn CNC Yamazaki Mazak pod hasłem: "Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym – obrabiarki, narzędzia, komunikacja".

Nowoczesne technologie w przemyśle lotniczym - pod takim hasłem odbyło się w dniach 18-19 listopada w Katowicach seminarium organizowane przez Yamazaki Mazak. Partnerem spotkania była firma Forcam, która przedstawiła koncepcję Industry 4.0 oraz zaprezentowała na żywo na maszynach Mazak Integrex i-300 ST działanie Factory Framwork - oprogramowania dla przemysłu. W dwudniowym spotkaniu uczestniczyło 80 uczestników - przedstawicieli największych przedsiębiorstw z sektora lotniczego.

Seminarium organizowane przez Yamazaki Mazak Central Europe poświęcone było rozwiązaniom najnowszej generacji w zakresie obróbki skrawaniem, dedykowanym dla sektora lotniczego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i managerowie zarządzający produkcją m.in. tak znanych firm jak: Pratt&Whitney Kalisz, WSK PZL Rzeszów, czy UTC Sikorsky Aircraft Corporation.

Seminarium składało się z 2 części: konferencyjnej i demonstracyjnej. W części merytorycznej o nowoczesnych centrach CNC i maszynach wielozadaniowych dla sektora lotniczego mówił Kevin Dobb z Yamazaki Mazak UK. Swoje prezentacje miały również firmy: Sandvik (nowoczesne narzędzia do obróbki tytanu) oraz Renishaw (sondy pomiarowe do maszyn).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja niemieckiej firmy Forcam, którą poprowadził Tomasz Lebitko - Managing Director Eastern Europe. Zaprezentował on koncepcję Przemysłu 4.0, w tym sposoby eliminowania strat w procesie produkcji, polegające m.in. na monitorowaniu i wizualizacji w czasie rzeczywistym maszyn i całego łańcucha produkcyjnego. Jako przykład posłużyło mu wdrożenie wykonane przez Forcam dla lotniczego giganta MTU Aero Engines, dzięki któremu przedsiębiorstwo monitoruje 400 sterowników maszyn, analizuje na bieżąco procesy produkcyjne i ma zapewnioną bezproblemową integrację ERP SAP.

W części demonstracyjnej uczestnicy mieli okazję zobaczyć natomiast na żywo jak oprogramowanie Forcam, podłączone do maszyny Mazak INTEGREX i-300 ST monitoruje i gromadzi dane w czasie rzeczywistym poprzez protokół komunikacyjny MTConnect.

- Cieszę się, że prezentacja dotycząca koncepcji Industry 4.0 oraz naszego rozwiązania  spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.  Jestem pewien, że współpraca z tak znanym i wiarygodnym na rynku partnerem jak Mazak zaowocuje kolejnymi wspólnymi projektami. Dla Forcam to kolejny krok w kierunku ekspansji na polskim rynku – powiedział Tomasz Lebitko.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij