14-16 października odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2014. Impreza została objęta patronem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, a honorowy patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki.

ExpoWELDING to najważniejsze wydarzenie spawalnicze w środkowo-wschodniej Europie. Wystawę, na której można było zobaczyć ofertę wiodących producentów sprzętu spawalniczego oraz oprogramowania, uzupełniła 56. Naukowo-Techniczna Konferencja Spawalnicza pod hasłem: SPAWALNICTWO – ZAWSZE MOŻNA WIĘCEJ, której organizatorem był Instytut Spawalnictwa z Gliwic.

W tegorocznych targach udział wzięło blisko 170 firm zarówno z Polski, jak i z Czech, Finlandii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Kanady, Hiszpanii, Turcji oraz Włoch. Dopisali branżowi zwiedzający. Wystawę odwiedziło bowiem niemal 4700 specjalistów, managerów, reprezentantów uczelni wyższych oraz instytucji związanych bezpośrednio i pośrednio ze spawalnictwem.

Wśród wydarzeń, które towarzyszyły targom na uwagę zasługuje, organizowany po raz kolejny przez firmę Harispal Techniki Spawania, Instytut Spawalnictwa oraz Expo Silesia Sp. o.o. konkurs „Mistrz Spawania”, gdzie zwiedzający mogli wykazać się swoimi umiejętnościami spawania. Nowością tegorocznych targów był konkurs „Młody Spawacz”, którego organizatorem była: firma ESAB POLSKA SP. Z O.O., Politechnika Śląska Wydział Mechaniczny Technologiczny Katedra Spawalnictwa oraz Koło Naukowe Spawalników „SWC”. Partnerem konkursu była firma Expo Silesia Sp. z o.o. Konkurs skierowany był do studentów o specjalnościach związanych ze spawalnictwem. W czasie targów odbyły się również I Ogólnopolskie Mistrzostwa Spawaczy, które organizatorem była firma Energoinstal SA. Wystawę uświetniał również wystawa prac pedagogów i studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych i. Jana Matejki w Krakowie.

Po raz kolejny targi poszerzone zostały o ofertę Salonu BHP, w ramach którego odbyła się kolejna edycja konferencji pt.: BEZPIECZNA PRACA SPAWACZA, której organizatorem był miesięcznik Promotor BHP (ELAMED Media Group).

Równocześnie z targami ExpoWELDING odbywały się Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, których tematyka koncentruje się wokół hutnictwa stali, metali nieżelaznych - ich produkcji, obróbki i dystrybucji. Imprezę wsparły cenione instytucje w branży: Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Instytut Metali Nieżelaznych, Izba Przemysłowo-Handlowa Gospodarki Złomem, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Hutnicza Izba Przemysłowo – Handlowa.

Kolejną imprezą towarzyszącą były Targi Produkcji i Zastosowania Elementów Złącznych TEZ Expo. Jest to jedyne w Polsce przedsięwzięcie o charakterze wystawienniczym dające szansę producentom oraz dostawcom śrub i elementów złącznych na spotkanie się ze specjalistami branżowymi. Wystawie TEZ Expo towarzyszyła konferencji „Elementy złączne – badania, nowe przepisy oraz przegląd nowości. Zastosowanie elementów złącznych w konstrukcjach stalowych”. Spotkanie zorganizowane zostało przy współudziale przedstawicieli Instytutu Techniki Budowlanej.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij