VII edycja rekordowych Targów TOOLEX zakończyła się pełnym sukcesem. Duże wsparcie, wydarzenia towarzyszące, stałe grono wystawców oraz nowe firmy, które zaufały Targom pokazały, iż miniona edycja spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Na powierzchni 15 tys. m kw. zaprezentowało się 494 wystawców i współwystawców oraz niemal 600 reprezentowanych marek z 26 krajów: z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Korei Północnej, Niemiec, Serbii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski.

Podczas wystawy można było obejrzeć 375 maszyn w ruchu, o łącznej wadze ok. 1000 ton na 15 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Zainteresowanie targami wśród specjalistów z branży było ogromne. Niemal 9 tyś osób odwiedziło wystawę, w tym tradycyjne zdecydowana większość to branżowi specjaliści.

- W tym roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w targach Toolex w Sosnowcu i jesteśmy mile zaskoczeni dużą ilością klientów odwiedzających nasze stoisko.  Toolex nie jest już tylko regionalną imprezą targową! Odwiedziło nas sporo Klientów z wszystkich rejonów Polski, a nie tylko ze Śląska. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że nie zabraknie nas w następnych latach. Nasz włoski producent profili specjalnych Calvi również wystawiał się po raz pierwszy i zadeklarował swoją obecność w przyszłym roku. Byliśmy zaskoczeni faktem, że pojawiło się wielu Klientów do tej pory nieznanych naszej firmie. Myślę, że dzięki targom Toolex zdobyliśmy kilku wieloletnich partnerów w biznesie - podsumowuje targi Anna Świtała z firmy DIG Świtała.

Pierwszego dnia targów odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane przez Wystawców tegorocznych Targów oraz za najlepszą formę prezentacji.

Wyróżnienie w kategorii OBRABIARKI za: Najszybszą wielkogabarytową przecinarkę plazmową VXspeed HQ z głowicą Multi 3D i bezprzewodowym sterowaniem otrzymała firma: Stigal.

Wyróżnienie w kategorii APARATURA KONTROLNO-POMIAROWA za produkt: BLUM - TC 64-RG Sonda do pomiaru chropowatości w obrabiarkach CNC otrzymała firma: BLUM – NOVOTEST S.R.O.

MEDAL EXPO SILESIA w kategorii OBRABIARKI za: Centrum obróbkowe MIKRON HSM 500 LP wraz z optycznym systemem pomiarowym otrzymała firma: GF Machining Solutions Sp. z o.o.

Kolejny MEDAL w kategorii APARATURA KONTROLNO – POMIAROWA za: Modułowy system do pomiaru i analizy topografii powierzchni TOPO 02 otrzymał IZTW.

MEDAL w kategorii NARZĘDZIA za: Przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawających >>smile<< z oprogramowaniem ZOLLER my Touch otrzymała firma: Zoller Polska Sp. z o.o.

Jeszcze jeden Medal w kategorii technologia za: System samodzielnie zarządzający produkcją IPOsystem ver. 14 otrzymała firma: UBIS TEAMWORK Sp. z o.o.

Ponadto zdecydowano o przyznaniu wyróżnień i Medali Expo Silesia za efektowną formę prezentacji:

  • Za kompleksową promocję na Targach TOOLEX 2014 nagrodzono firmę ABPLANALP CONSULTING SP. Z O.O.
  • Za efektowny sposób prezentacji: BISON – BIAL S.A., FANUC ROBOTICS POLSKA SP. Z O.O., MACHINE TOOLS INTERNATIONAL SP. Z O.O., MESSER POLSKA, YG-1 POLAND SP. Z O.O.
  • Za efektowny sposób prezentacji podczas targów WIRTOTECHNOLOGIA 2014 nagrodzono OBERON 3D L.PIETRZAK I WSPÓLNICY SP.J.

MEDAL EXPO SILESIA za efektowny sposób prezentacji otrzymały firmy: GF MACHINING SOLUTIONS oraz MMC HARDMETAL POLAND SP. Z O.O.

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejne edycje Targów TOOLEX i WIRTOTECHNOLOGIA, które odbędą się w dniach 29 września do 1 października 2015r. Natomiast kolejna edycja targów LASERexpo odbędzie się już na wiosnę od 3 do 5 marca 2015r.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij