Szwajcarski producent obrabiarek GF Machining Solutions podejmował około 500 klientów z 14 krajów na dniach otwartych, podczas których można było zapoznać się z ofertą obejmującą wiele technologii obróbki oraz prezentacjami użytkowników.

Tegoroczne dni otwarte, noszące nazwę International Technology Show, odbyły się  w niemieckim Schorndorf w dniach 9 - 11 kwietnia 2014 roku. Stały się one ważnym wydarzeniem dla osób podejmujących decyzje techniczne, przybyłych z całej Europy. Oprócz prezentacji technicznych,  Prezes Zarządu GF Machining Solutions - Pascal Boillat przedstawił powody zmiany nazwy spółki:
Nowa nazwa, GF Machining Solutions, obejmuje dobrze znane marki AgieCharmilles i Mikron. GF Machining Solutions to trzecia jednostka biznesowa, obok GF Automotive oraz GF Piping Systems, działająca  w ramach koncernu Georg Fischer. Rozpoznawane na całym świecie marki, wraz z przypisanymi im technologiami, będą nadal kontynuowane. AgieCharmilles będzie obecna w nazwie obrabiarek elektroerozyjnych i maszyn do teksturowania laserowego, podczas gdy Mikron będzie obecny w nazwie frezerskich centrów obróbkowych. Uzupełnieniem dla obydwu marek jest Step-Tec, producent nowoczesnych wrzecion szybko-obrotowych, oraz System 3R, producent systemów mocowania i automatyzacji. Dzięki temu zestawieniu GF Machining Solutions jest dostawcą najszerszego na rynku pakietu technologii: od frezowania, przez obróbkę elektroerozyjną EDM, teksturowanie laserowe, elektro-wrzeciona, systemy mocowania, systemy automatyzacji, aż po usługi wsparcia posprzedażnego.

Formuła 1 w Schorndorf
Wykład inauguracyjny rozpoczął 3 dni prezentacji wygłaszanych w centrum kompetencyjnym GF Machining Solutions przez klientów i użytkowników. Równolegle prowadzone  były pokazy maszyn oraz obróbek. W trakcie ITS, ponad 500 klientów z 14 krajów poznało przykłady zastosowania różnych technologii, oferowanych przez GF Machining Solutions, których celem nadrzędnym jest zwiększenie wydajności oraz wzrost wartości firmy. Herbert Winkler, będący przedstawicielem producenta samochodów BMW, opisywał jak za pomocą dwóch frezarek Mikron HPM 1350U w krótkim czasie podwojono wydajność narzędziowni w zakładzie produkcyjnym w Monachium. Czasy wykorzystania maszyn wzrosły prawie czterokrotnie.
Z kolei Thomas Mayer, Dyrektor Operacyjny Lotus F1 Team, wyjaśnił jak sześć pięcio-osiowych frezarek Mikron HPM 450U, znalazło się w centrum systemu produkcyjnego brytyjskiego zespołu wyścigowego Formuły 1 – czyli tam, gdzie liczą się tylko najlepsi pod względem jakości i powtarzalności obróbki. Clemens Güntert, Dyrektor Zarządzający Schwanog, opowiedział o swoich doświadczeniach z obsługi zautomatyzowanej komórki produkcyjnej, składającej się z dziewięciu obrabiarek elektroerozyjnych AgieCharmilles oraz robota. Natomiast Johannes Krüth z J. and F. Krüth w Solingen wygłosił imponującą prezentację wysokiej jakości usług, jakie jego firma realizuje na obrabiarkach do teksturowania laserowego, dla klienta klasy premium z branży samochodowej. Słuchaczy szczególnie zaskoczyły oszczędności czasowe, uzyskane poprzez zastąpienie procesu trawienia chemicznego przez teksturowanie laserowe oraz „doskonałe wykończenie w trzecim wymiarze”.

Skupiając się na wymagających rozwiązaniach
Zarówno same prezentacje, jak i późniejsze pokazy obróbki na żywo, realizowane na około 20 maszynach, znajdujących się w centrum kompetencyjnym dowiodły, że International Technology Show zorganizowane w Schorndorf stało się doskonałą imprezą handlową i okazją do zapoznania się z szerokim pakietem nowoczesnych rozwiązań, łączących różne technologie obróbki spod znaku GF Machining Solutions.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij