Wzrasta popularność wszelkiego rodzaju zabudów oraz systemów zawieszeń, które stanowią ochronę mechaniczną, ale również pomagają wydobyć z komputera lub panelu dodatkową funkcjonalność.

OBUDOWY STEROWNICZE I SYSTEMY ZAWIESZEŃ W OFERCIE FIRMY DACPOL

Postępująca automatyzacja procesów produkcyjnych i zwiększająca się ilość danych, jakie w warunkach przemysłowych docierają do urządzeń pomiarowych i diagnostycznych, powodują coraz szersze wykorzystanie wszelkiego rodzaju komputerów IPC i paneli sterowniczych – także HMI z ekranem dotykowym. Wraz z tym, wzrasta popularność wszelkiego rodzaju zabudów oraz systemów zawieszeń, które stanowią nie tylko ochronę mechaniczną, ale też pomagają wydobyć z komputera lub panelu dodatkową funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny, ponieważ niektóre z aplikacji nadają wyglądowi urządzenia duże znaczenie. Przykładem rozwiązania, które wpisuje się w potrzeby tego rodzaju jest seria obudów pulpitowych multiPANEL firmy Rolec.

Oferuje ona możliwość zabudowy niemal dowolnego panelu zgodnie z oczekiwaniami użytkownika – łącznie z trwałą zabudową płyty czołowej lub frontu szklanego np. do zastosowań dotykowych. Jest to kolejna generacja obudów wprowadzona na rynek przez producenta, który od lat specjalizuje się w obudowach przemysłowych. Tym razem otrzymujemy system wyjątkowo atrakcyjny, niemal bezkrawędziowy, a przy tym o jednopłaszczyznowym montażu i trwałym połączeniu z obudową. Warto zaznaczyć, że producent oferuje różne wykonania, w zależności od oczekiwań stosunku cena/jakość użytkownika. Modele prostsze, bardziej ekonomiczne są w formie płyty czołowej połączonej na stałe z korpusem obudowy, montowanej fabrycznie i dostarczanej wraz z ewentualną obróbką. Z kolei bardziej zaawansowane podejście obejmuje umieszczenie od wewnątrz aluminiowej płyty czołowej (z obróbką lub bez) mocowanej za pomocą zacisków przy ramie bądź wykorzystanie innych wariantów konstrukcyjnych: skręcanej tylnej ściany, rygla na drzwiach lub zmiennej głębokości.

Odnośnie obróbki i możliwości rozbudowy, obudowy pulpitowe podlegają takim samym zasadom jak wszystkie inne obudowy przemysłowe. Najprostszym rozwiązaniem jest dobranie obudowy pod wymiar monitora/ekranu, ale istnieje także możliwość wykonania całego panelu sterowniczego z przyciskami, sygnalizacją i wyłącznikami, który byłby zintegrowany z jednostką centralną. Do tego dochodzi kilka, czasem kilkanaście głębokości do wyboru i system ramion nośnych pozwalający zamontować obudowę na różne sposoby. Czasami specjalne zastosowania potrzebują specjalnych rozwiązań. Jeżeli brak jest miejsca w obudowie sterowania lub jeśli są potrzebne dodatkowe przyciski, z pomocą przychodzi inteligentne rozwiązanie – pulpit. Z tego powodu oferta profiPANEL obejmuje dwie wersje pulpitów z głębokością 60 i 90 mm dla elementów montowanych.

Mocowanie pulpitu pod profilem podstawowym obudowy sterowania jest wykonywane za pomocą wchodzącego w skład systemu adaptera pulpitu. Zapewnia on wystarczająco dużo miejsca do przeprowadzania kabli – HDMI, DVI lub wtyczek sieciowych.

Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązania oparte na obudowach pulpitowych należą do bardzo uniwersalnych w dziedzinie przemysłowej. Możliwości konfiguracji, różnorodne wymiary i wykonania, obróbka zgodnie z życzeniem użytkownika oraz inne usługi - jak malowanie czy ochrona EMC - sprawiają, że każdy panel czy IPC może być dostosowany do pracy w niemal dowolnych warunkach. Szeroki zakres dostarczanych obudów znajduje zastosowanie praktycznie w każdej branży.

NOWOCZESNE SYSTEMY ZAWIESZEŃ

ProfiPLUS 50 to niezwykłe rozwiązanie. Z dużą ilością miejsca na przeprowadzanie przewodów HDM, DVI lub wtyczek sieciowych. System profiPLUS 70 oferuje jeszcze więcej miejsca na dodatkowe przewody sterujące jednocześnie gwarantując maksymalne obciążenie systemu.

Na życzenie profile profiPLUS dostępne są w kolorach specjalnych w wersji anodowanej lub powlekane proszkowo w celu uzyskania jeszcze większej harmonii z nowoczesnymi maszynami.

profiPLUS-50  Designerski system ramion nośnych do małych i średnich obciążeń

• Liczne komponenty systemowe, najwyższa różnorodność

• Kompleksowe rozwiązania

• Prosta regulacja wysokości za pomocą opatentowanej „regulacji przy pomocy jednej śruby”

• IP 54

 

profiPLUS-70

Designerski system ramion nośnych do średnich i dużych obciążeń

• Liczne komponenty systemowe, najwyższa różnorodność

• Kompleksowe rozwiązanie

• Prosta regulacja wysokości za pomocą opatentowanej „regulacji przy pomocy jednej śruby”

• IP 54

 

 

 

 

Nazwa firmy:
DACPOL Sp. z o.o.

tel. (+48) 22 70 35 100

e-mail: dacpol@dacpol.eu

www: https://www.dacpol.eu/pl/strona-glowna


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij