Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to jedne z wiodących wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Tegoroczną tematykę targów dopełnili również wystawcy salonów: Automatyzacji dla Automotive – TOOLEX dla Automotive oraz Łożysk i Elementów Napędowych – Przemysł w Ruchu. Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu. To tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To najważniejsze wydarzenie dla branży o randze europejskiej w sezonie jesiennym, w którym nie sposób nie uczestniczyć. Targi TOOLEX sukcesywnie wyznaczają trendy – towarzyszą im bowiem liczne prezentacje nowości i premier na polskim rynku.

Mierzalny sukces

12. edycja TOOLEX zgromadziła imponującą liczbę wystawców i marek. Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający poszukujący nowych opcji zakupowych – to od lat najważniejsze czynniki wpływające na sukces oraz nieustający rozwój targów. Firmy prezentujące swoją ofertę wykorzystały powierzchnię 15 000 m2, dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r. liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła blisko 5-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających ich stoiska – ponad 3-krotnie. Nic dziwnego, skoro specjaliści z branży uznają wizytę na targach TOOLEX za obligatoryjną. Wystawę odwiedziło ponad 10 tys. zwiedzających.

Liderzy rynku

TOOLEX to przede wszystkim dynamiczna prezentacja blisko 500 maszyn w ruchu! W specjalnie przygotowanych strefach dynamicznych swoich stoisk liderzy rynku prezentowali jednak nie tylko obrabiarki, urządzenia technologiczne czy urządzenia do obróbki na gorąco, ale również narzędzia do obróbki, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty i modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.

Medale i nagrodzeni

Prestiżowy Konkurs o Medal Expo Silesia dla najlepszego produktu prezentowanego podczas targów cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na wieczornej gali dla wystawców. Do opisu każdego ze zgłoszonych produktów bez wahania można użyć słów: innowacyjny, nowoczesny, unikalny i funkcjonalny. Komisja Konkursowa przyznała 2 medale firmom: Seron Kołodziejczyk Sp. j. za wycinarkę światłowodową FiberCut oraz GF Machining Solutions Sp. z o.o. za centrum do produkcji addytywnej z metalu DMP Flex 350.

Wśród prezentowanych produktów nie zabrakło ciekawostek. Laser światłowodowy do rur i profili LF60M firmy Cormak był najdłuższym eksponatem tegorocznej edycji TOOLEX, natomiast bezsprzecznie najcięższy zaprezentowała firma Trimill A.S. – ich pionowe 5-osiowe centrum obróbkowe z przechylnym stołem obrotowym VS 1614 ważyło 32 tony! Organizatorzy wyróżnili również firmę Newtech Solutions Sp. z o.o. za atrakcyjną prezentację oprogramowania w praktyce.

Zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się 29 września – 1 października 2020 roku!

Dołącz do grona naszych wystawców!

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij