Przegląd maszyn i urządzeń pomiarowych

RAMIĘ POMIAROWE ACE+

Wychodząc naprzeciw wymaganiom stawianym przez przemysł, firma Kreon Technologies wprowadza szereg interesujących zmian w swojej ofercie.

Ace+ to nowa seria ramion o podwyższonej dokładności pomiaru. Ramiona występują w wersji 7-osiowej, w zakresach od 2,5 m do 4,5 m, zapewniając poprawę dokładności pomiaru o ok. 15% w stosunku do standardowej wersji Ace.

Ace 6-50 – ramię na specjalne zamówienie o zakresie pomiarowym równym 5 m, jako odpowiedź na zapotrzebowanie przemysłu kolejowego, w którym krótsze ramiona stają się niewystarczające. Równa długość członów ramienia oraz zwiększony zakres kątowy nadgarstka do ±127 st. umożliwiają pomiar bezpośrednio przy podstawie ramienia oraz w innych trudno dostępnych miejscach.

Dodatkowo od początku 2020 roku wszystkie ramiona pomiarowe do pomiarów stykowych certyfikowane są zgodnie z normą ISO 10360-12, zaś ramiona wyposażone w sondy laserowe przechodzą dodatkową certyfikację w odniesieniu do normy ISO 10360-8. Określone dzięki temu błędy LDia, PForm, PSize, EUni oraz SPAT w pełni definiują zachowanie ramienia pomiarowego w całej przestrzeni pomiarowej.

Firma Kreon przygotowała również coś specjalnego dla użytkowników maszyn CMM – jest to nowa sonda laserowa ZEPHYR III wykorzystująca niebieską barwę lasera. Parametry sondy takie jak: wydajność skanowania (600 000 pkt/s), szerokość linia lasera (150 mm), częstotliwość wyświetlania wiązki (300 Hz), w połączeniu z najnowszymi możliwościami oprogramowania Polyworks Inspector umożliwiają skrócenie czasu kontroli do minimum.

Oberon 3 D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
biuro@oberon3d.pl | www.oberon3d.pl | tel. 32 220 02 46

FLASH CNC 200

Quality Vision International jest producentem precyzyjnych optycznych i multisensorycznych systemów współrzędnościowych do kontroli wymiarowej.

Systemy QVI są używane codziennie w ponad 60 krajach, zapewniając producentom najwyższy poziom kontroli produktów. Urządzenia QVI zapewniają rozwiązania dla przemysłu: motoryzacyjnego, lotniczego, ceramicznego, medycznego, elektronicznego, przetwórstwa tworzyw sztucznych, przemysłu biomedycznego i w obróbce metali. Firma postrzegana jest jako wiodący na świecie dostawca bezdotykowych i wielosensorowych przyrządów pomiarowych.

Systemy SmartScope® CNC są najlepszym i najpopularniejszym na rynku rozwiązaniem, wykorzystywanym przy szeroko pojętych pomiarach automatycznych. Wysokiej jakości obiektyw z zoomem 12:1 samokalibrujący się po każdej zmianie powiększenia pozwala uzyskać żądaną dokładność, również przy pomiarze w osi pionowej.

Model Flash CNC 200 to kompaktowy model o zakresie pomiarowym 200 x 200 x 150 mm oferujący dokładność pomiaru na poziomie (2,0 + 6L/1000) µm w płaszczyźnie stołu. Innowacyjny system oświetlenia, kolorowa kamera i oprogramowanie Zone3 sprawiają, że Flash CNC 200 to uniwersalny i kompletny optyczny system pomiarowy. Maszynę można wyposażyć w dodatkowe sensory: sondy stykowe, skaner laserowy czy stoliki obrotowe, które mogą być użyte w pojedynczej rutynie pomiarowej bez konieczności ingerencji operatora.

Zachęcamy do kontaktu z firmą OBERON 3D Spółka z o.o. Spółka komandytowa w celu uzyskania szerszych informacji na temat produktu i umówienia spotkania demonstracyjnego.

Oberon 3 D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
biuro@oberon3d.pl | www.oberon3d.pl | tel. 32 220 02 46

ZEISS METROTOM 1500 G3

ZEISS METROTOM 1500 G3 to urządzenie z trzeciej generacji przemysłowych tomografów pomiarowych. Pierwszy METROTOM powstał 15 lat temu.

W kabinie możliwe jest umieszczenie części o maks. gabarytach mieszczących się w walcu o średnicy maks. 770 mm i wysokości 1350 mm (optymalizacja średnicy) lub wysokości maks. 1500 mm i średnicy 615 mm (optymalizacja wysokości). Poprawę rozdzielczości przestrzennej uzyskano poprzez zastosowanie nowego detektora 9 MPix (3072 x 3072). Pracując w trybie binding, urządzenie skanuje część znacznie szybciej przy zachowaniu porównywalnej rozdzielczości do drugiej generacji METROTOM 1500 z detektorem 4 MPix (2048 x 2048). ZEISS METROTOM 1500 G3 jest urządzeniem metrologicznym. Oznacza to, że posiada zdefiniowane błędy maks. pomiaru: MPEE, MPESD, MPEPF i MPEPS.

METROTOM wymaga mniejszej powierzchni instalacji dzięki zmniejszeniu gabarytów i możliwości dosunięcia do ściany.

Główne obszary zastosowania to: pomiary współrzędnościowe, porównanie chmury punktów z modelem CAD lub wcześniej zeskanowaną częścią wzorcową, reverse engineering, defektoskopia oraz analiza poprawności montażu.

Carl Zeiss Sp. z o.o. Industrial Quality Solutions Polska,
02-220 Warszawa, ul. Łopuszańska 32
www.zeiss.pl/imt, info.metrology.pl@zeiss.com

OPTIV M

Seria wielosensorowych i optycznych maszyn CMM o zwiększonej wydajności (EPS) umożliwia producentom wybór czynników zwiększających wydajność w oparciu o własne wymagania dotyczące elastyczności, wydajności, dokładności lub kontroli pomiarowej na hali produkcyjnej. Wcześniej skonfigurowane, bardzo nowoczesne i rozwojowe pakiety EPS ułatwiają kontrolerom jakości i operatorom maszyn CMM tworzenie, przeprowadzanie i analizę procedur pomiarowych, które zwiększają wydajność produkcyjną. Wielosensorowe i optyczne maszyny CMM o zwiększonej wydajności można podzielić na trzy grupy, w zależności od poziomu wydajności pomiarowej: poziom Zielony (Green), poziom Niebieski (Blue) oraz poziom Chrom (Chrome) – dzięki temu maszyna OPTIV M stanowi idealne rozwiązanie metrologiczne, niezależnie od wielkości budżetu i rodzaju zadania pomiarowego.

Elastyczna i prosta konfiguracja urządzenia sprawia, że współrzędnościowa maszyna pomiarowa OPTIV M gotowa jest na wyzwania przyszłości, a także może współpracować z wieloma sondami bezdotykowymi i stykowymi, oprogramowaniem i technologiami.

HEXAGON METROLOGY Sp. z o.o.
31-574 Kraków, ul. Ciepłownicza 23, tel. 12 674 08 27

MUSZKIETEROWIE FIRMY CISAM-ERNST – TWARDOŚCIOMIERZE PRZENOŚNE NA MIARĘ XXI WIEKU

Twardościomierze e-computest, e-dynatest i e-handy to połączenie mechanicznej doskonałości głowic pomiarowych z nowoczesną, bezprzewodową transmisją danych.

Klasyczne podejście polegające na pomiarze głębokości penetracji materiału wgłębnikiem stożkowym (a w przypadku e-dynatestu również kulkowym) zapewnia dokładność i powtarzalność pomiaru niezależnie od masy odlewu czy gotowej części.

Przenośne twardościomierze firmy CISAM-ERNST umożliwiają pomiar w dowolnym miejscu, a bezprzewodowe przesyłanie danych do 6-calowego, przemysłowego tabletu pozwala na szybkie zarządzanie danymi. Polskojęzyczna aplikacja ERNST Evolution zainstalowana na tablecie gwarantuje archiwizację wszystkich wyników pomiarowych oraz możliwość ich eksportowania do arkusza kalkulacyjnego.

ITA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
60-185 Poznań, Skórzewo, ul. Poznańska 104, www.ita-polska.com.pl

LVC400 VISION ENGINEERING

Nowoczesny, w pełni automatyczny, optyczny system pomiarowy do kontroli geometrii wyrobów w laboratoriach, jak i na produkcji. Redukcja czasu pomiaru, bez uszczerbku dla jakości produktu to krytyczny czynnik w ciągłym doskonaleniu procesu produkcyjnego. Ciągły rozwój produktu wymusza stosowanie nowoczesnych urządzeń, gwarantujących bardzo dokładne i powtarzalne pomiary, wykonywane szybko i najlepiej przy minimalnym udziale operatora. Optyczna maszyna pomiarowa LVC400 firmy Vision Engineering zapewnia automatyzację procedur pomiarowych i wpływa na znaczne skrócenie czasu pomiaru. System pomiarowy LVC400 jest wyposażony w intuicyjne, rozbudowane oprogramowanie, które sprawdzi się w różnych aplikacjach pomiarowych takich jak: obróbka precyzyjna, odlewanie, formowanie tworzyw sztucznych, elektronika i medycyna, produkcja urządzeń i wiele innych.

ITA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
60-185 Poznań, Skórzewo, ul. Poznańska 104, www.ita-polska.com.pl

SPINDLE ERROR ANALYZER – SEA

Spindle Error Analyzer – SEA to system przeznaczony do kontroli i nadzorowania maszyn i urządzeń, w których zjawisko bicia ma istotny wpływ na ich parametry technologiczne oraz żywotność. Urządzenie mierzy i analizuje błędy elementów maszyn wykonujących ruch obrotowy, np. elektrowrzecion. System wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki pojemnościowe o rozdzielczości rzędu nanometrów oraz moduły temperaturowe. Bezstykowe czujniki pojemnościowe mierzą dynamiczne przemieszczenia precyzyjnych kul wzorcowych zamontowanych w uchwycie narzędziowym. Zastosowane precyzyjne wzorce kulowe, z błędem kształtu na poziomie nanometrów, mocowane są bezpośrednio w uchwytach narzędziowych lub uchwytach tokarskich. W celu uzyskania wiarygodnych wyników czujniki mocowane są w specjalnie zaprojektowanym precyzyjnym uchwycie. Do dyspozycji użytkownik ma również czujniki temperatury, dzięki którym może dowiedzieć się, jak zmieniają się temperatura poszczególnych elementów maszyny oraz temperatura w jej najbliższym otoczeniu. Opatentowane oprogramowanie Spindle Error Analyzer – SEA zbiera dane z czujników, oblicza błędy i wyświetla wyniki w formie graficznej i numerycznej. Otrzymane wyniki mogą być przedstawione w postaci raportu oraz archiwizowane z innymi wynikami. Zastosowanie urządzenia do pomiaru przemieszczeń dynamicznych wrzecion umożliwia i ułatwia właściwe zdiagnozowanie stanu obrabiarki, prowadząc do poprawy jakości części oraz zmniejszenia liczby braków. Przeprowadzane przez system testy i analizowane błędy są zgodne z obowiązującymi, znormalizowanymi standardami.

ITA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
60-185 Poznań, Skórzewo, ul. Poznańska 104, www.ita-polska.com.pl

CYFROWY MIKROSKOP STEREOSKOPOWY O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI DRV-Z1

Specjalnie zaprojektowany do inspekcji i kontroli produkcji mikroskop DRV. Łączy on zalety optycznej mikroskopii stereoskopowej i technologii cyfrowej w jednym unikalnym systemie. Stereoskopowy cyfrowy obraz DRV zapewnia użytkownikom naturalny widok 3D z wysoką rozdzielczością (FHD), doskonałą jasnością i kontrastem obserwowanego obiektu. System w wersji cyfrowej tworzy prawdziwą percepcję głębi obrazu, która wspiera wykorzystanie narzędzi w zadaniach manipulacyjnych, takich jak lutowanie i obróbka. Obraz 3D FHD jest widziany bez potrzeby stosowania dodatkowych okularów. Ergonomiczne korzyści DRV zapewniają: swobodne ruchy głowy, naturalny widok obiektu, wygodną pozycję pracy, precyzyjną i łatwą koordynację ręka-oko oraz możliwość noszenia okularów korekcyjnych. Istotnym atutem urządzenia jest możliwość pracy zdalnej wielu urządzeń DVR poprzez łącze internetowe.

ITA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
60-185 Poznań, Skórzewo, ul. Poznańska 104, www.ita-polska.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij