Zasady, którymi się kierujemy to zasada kompetencji i wiedzy w pracy zawodowej, zasada ciągłego rozwoju i innowacji technologicznej...

Zasady, którymi się kierujemy to zasada kompetencji i wiedzy w pracy zawodowej, zasada ciągłego rozwoju i innowacji technologicznej…

Nieustannie pracujemy nad rozwojem wycinarek laserowych zarówno w zakresie konstrukcji, jak i oprogramowania. W tym roku wprowadzamy kilka nowości, które zaprezentujemy w Poznaniu na targach ITM. Przygotowaliśmy trzy premierowe produkty: wycinarkę laserową iNspire z mocą lasera 15 kW, nowy graficzny interfejs użytkownika eRis oraz system raportowania bezpośredniego – eRs Cloud.

Dynamiczne raportowanie produkcji on-line i analiza pracy maszyny w czasie rzeczywistym to zupełna nowość.

eRS Cloud  –  to nowoczesny system raportowy dający nieograniczone możliwości tworzenia dynamicznych raportów on-line. System bazuje na najnowszych rozwiązaniach programistycznych. Bezpośrednio na stronie internetowej po zalogowaniu można dowolnie kreować raporty, które generują się według spersonalizowanych ustawień. Atrakcyjna forma graficzna statycznych oraz dynamicznych raportów pozwala na otrzymanie przejrzystych informacji o wycinarce laserowej. Raporty eRs obejmują wszystkie aspekty pracy maszyny takie jak: czasy pracy operatorów, efektywność i wykorzystanie maszyny czy dynamika użycia gazów i materiałów. Dane z wygenerowanych raportów mogą być eksportowane do popularnych formatów, jak PDF, JPG, oraz do arkuszy Excel, co pozwala na dalszą analizę wyników pracy maszyny. Wygenerowane raporty w połączeniu z systemem ERP pozwalają na wizualizację kosztów wycinania każdego elementu osobno, ocenę i wizualizację procesów maszyny oraz kontrolę wydatków.

eRis to coś więcej niż nowe oprogramowanie – to zupełnie nowa filozofia user experience.

Graficzny interfejs użytkownika Eagle eRis jest nowym produktem z rodziny oprogramowania eSoft. To zupełnie nowa jakość interakcji człowieka oraz zewnętrznych systemów z wycinarką laserową Eagle. Rewolucyjny design, nowe funkcjonalności oraz zastosowanie wiodących technologii z zakresu wytwarzania oprogramowania to cechy charakterystyczne nowego produktu.

Aplikacja została zaprojektowana w sposób, który w pełni wykorzystuje potencjał ekranu dotykowego zainstalowanego w maszynie. Wszystkie elementy interfejsu są dostosowane do wygodnej obsługi za pomocą dotyku i gestów, ale także, gdyby zaszła taka potrzeba, za pomocą klawiatury oraz myszy.
eRis daje również możliwość integracji z zewnętrznymi systemami Industry 4.0. Dzięki temu użytkownik ma możliwość planowania produkcji od A do Z, czyli od przyjęcia zlecenia do wydania towaru, włącznie z automatyzacją magazynu, wież magazynowych oraz integracją z systemem ERP.

Wiązka lasera fiber otworzyła nowe perspektywy w branży cięcia metalu, a naszym celem stało się maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie daje nam ta technologia.

Wycinarka laserowa z serii iNspire to rozwiązanie hi-end w naszej ofercie. To urządzenie wyjątkowo precyzyjne i dynamiczne dedykowane wymagającej produkcji masowej. Standardowo jest wyposażone w: silniki liniowe we wszystkich osiach, korpus wykonany z materiału kompozytowego, ultralekką trawersę z włókna węglowego, dynamiczny zmieniacz palet, głowice tnącą Eagle eVa i nowość – źródło lasera o mocy 15 000 W. Tak wysoka moc lasera daje sporą przewagę w prędkościach cięcia oraz skróceniu czasów przekłucia, a wyżej wspomniane „standardowe wyposażenie” w pełni pozwala wykorzystać ogromne możliwości źródła lasera.

Test mocy: Tower of Power

Porównaliśmy liczbę detali, które były wycięte w ciągu jednej godziny laserem z mocami: 4 kW, 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 15 kW. Laser o mocy 4 kW zdołał wyciąć podczas godziny 64 detale, laser o mocy 8 kW wyciął 133 detale, czyli niemal dwukrotnie więcej, a laser o mocy 15 kW – aż 277 detali, czyli czterokrotnie więcej niż laser o mocy 4 kW i ponaddwukrotnie więcej niż laser o mocy 8 kW. Liczba wyciętych detali przekłada się bezpośrednio na zysk. Wyprodukowanie jednego detala laserem o mocy 4 kW kosztuje 1,56 euro. Tak więc zysk przy założonej cenie rynkowej 2 euro to 0,44 euro. Dla lasera o mocy 8 kW koszt produkcji wynosi 0,86 euro, a zysk – 1,14 euro. Koszt produkcji próbki laserem o mocy 15 kW wynosi 0,53 euro. Jak widać, zysk rośnie ponad trzykrotnie, jeśli porówna się lasery o mocach 4 i 15 kW. Przy naszych założeniach laser o mocy 4 kW „zarobi” dla nas w godzinę 28,16 euro, a ten z mocą 15 kW przyniesie w tym samym czasie 407,19 euro zysku, czyli czternastokrotnie więcej. Łatwo można sobie wyobrazić wzrost zysku z każdą następną godziną, każdym dniem czy miesiącem.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij