Zapoznaj się z nowościami z rynku przemysłu stalowego

PRZEMYSŁOWA WIOSNA, CZYLI PRZEMYSŁOWA JESIEŃ

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników kieleckiego ośrodka oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przeniesieniu terminu Przemysłowej Wiosny na wrzesień 2020 r.

Sytuacja na świecie związana z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ nie tylko na życie i zdrowie tysięcy ludzi, ale także na globalną gospodarkę. Trudno wyrokować, jak to, co wydarzyło się w Chinach, a także kwarantanny i stany wyjątkowe w poszczególnych państwach wpłyną na przemysł, ale analizując choćby podejście wystawców Targów spod znaku STOM, można wywnioskować, że jesienią możemy liczyć na potężny ruch w branży. Ponad 80% wystawców, którzy mieli się pojawić podczas Przemysłowej Wiosny, deklaruje swój udział w tych targach w nowym, jesiennym terminie. Główną zaletą tego cyklu wystaw było to, że wystawcy mieli szanse zaprezentować swoje nowości w zasadzie na samym początku roku. Biorąc pod uwagę, że cały targowy świat zamarł w związku z pandemią, zaplanowana od 22 do 24 września Przemysłowa Jesień i tak będzie jednym z pierwszych wydarzeń przemysłowych w Europie. W skład cyklu wchodzą: Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, Obróbki Blach i Cięcia STOM BLECH & CUTTING, Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, Salon Robotyki Przemysłowej STOM-ROBOTICS, Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO, Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER, Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, Targi Elektroniki i Automatyki TEiA oraz Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY a także Dni Druku 3D. Szerokie spektrum wydarzeń pozwoli zaprezentować swoją ofertę wystawcom z wielu branż. W ubiegłym roku wystawy te odwiedziło niemal 17 tysięcy osób.

Więcej informacji:
www.targikielce.pl/stom-tool

PODSUMOWANIE DNI OTWARTYCH W FIRMIE DIG ŚWITAŁA

10-14 lutego 2020 r. w firmie DIG ŚWITAŁA odbyła się kolejna edycja Dni Otwartych. Ten event już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń branżowych firmy.

Tym razem motywem przewodnim było tłoczenie blachy. Odwiedzającym prezentowaliśmy nowość w naszej ofercie, jaką jest prasa do tłoczenia włoskiego producenta MA.TE PRESSE wraz z linią podającą. Można było zobaczyć nie tylko pracujące urządzenia, ale również produkcję. Na prasie MC-50 tłoczyliśmy seryjną produkcję uchwytów montażowych do mebli. Oprócz tego mogliśmy przenieść Państwa do wirtualnej rzeczywistości, pokazując pierwszy raz w Polsce prasę 1000 ton IMV PRESSE przez okulary 3D.

Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań, podczas których zostało wypite kilkanaście litrów prawdziwej włoskiej kawy (na którą serdecznie zapraszamy, nie tylko podczas Dni Otwartych), zjedzone kilka blach tradycyjnego śląskiego kołocza, a możliwość spotkania świętowaliśmy niezliczoną ilością włoskiego Prosecco! Jest nam niezmiernie miło gościć Państwa w murach naszej firmy, a już teraz zapraszamy na kolejną edycję Dni Otwartych, którą przygotujemy dla Państwa już jesienią.

Więcej informacji: www.switala.pl

ZMIANA TERMINU TARGÓW ITM INDUSTRY EUROPE

Obecna sytuacja w Polsce i na świecie dotyka każdego z nas i ma bezprecedensowy wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki, w tym także przemysł maszyn i nowych technologii. Niestety w sytuacji niepewności związanej z dalszym rozwojem epidemii koronawirusa i wpływu czynników losowych na naszą codzienną pracę zarówno MTP, jak i partnerzy targów mogą mieć trudności w organizacji największego wydarzenia przemysłowego w Polsce w planowanym kształcie i rozmachu. Dlatego zarówno w trosce o bezpieczeństwo wystawców i zwiedzających, jak i biznesowej jakości organizowanego wydarzenia organizator podjął trudną decyzję o przełożeniu targów ITM Industry Europe na 3-6 listopada br. Jednocześnie ma nadzieję, że nowa data, którą proponuje w oparciu o konsultacje oraz zmodyfikowany kalendarz europejskich wydarzeń, będzie biznesowym kick-offem dla całej branży. Obecną sytuację postrzegamy również jako okazję do zrealizowania ciekawych pomysłów, wymiany idei, nawiązania wartościowych kontaktów, a w efekcie ożywienia całego rynku.

Pracownicy MTP są głęboko przekonani, że czas dzielący nas od targów ITM Industry Europe wykorzystają do stworzenia jeszcze wartościowszej biznesowo, atrakcyjnej merytorycznie i opłacalnej dla wszystkich uczestników imprezy. I już teraz gorąco zachęcają do wpisania listopadowego terminu wydarzenia do Państwa kalendarzy.

Więcej informacji: www.itm-europe.pl

HYDRAULICZNA PRASA KRAWĘDZIOWA ASSISTMACH MODEL ULTRA

Firma Tomaco-Intro Sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor i autoryzowany serwis ASSISTMACH w Polsce – od 1990 roku zaopatruje zakłady przemysłowe w nowoczesne rozwiązania technologiczne do obróbki blach. Dostarczyliśmy już ponad 1000 maszyn i urządzeń. Prowadzimy wieloletnią współpracę z klientami, którzy nam zaufali i poznali wysoki standard, jaki oferujemy. Naszą kadrę stanowi ponad 30 osób, w większości wieloletnich pracowników, specjalistów w swoich branżach, gotowych do realizacji najśmielszych projektów i wspierania naszych partnerów o każdej porze. Firma ASSISTMACH została założona przez partnerów z ponad 35-letnim doświadczeniem w środowisku produkcji i użytkowania maszyn do obróbki blachy. Pracując z tysiącami klientów na całym świecie, mieli oni możliwość zdobycia wiedzy o potrzebach przedsiębiorców. Okazało się, że często różnią się one od proponowanych rozwiązań. Ta wiedza jest niezaprzeczalnym atutem naszej firmy i wierzymy, że potrafimy wykreować produkt zgodny z oczekiwaniami naszych odbiorców.

Więcej informacji: www.tomaco.pl

CENY STALI NIESPODZIEWANIE SZYBUJĄ

Dystrybutorzy stali liczą niespodziewane zyski. Polskie huty zajmują miejsce dostawców z Włoch i Chin na rynkach eksportowych.

Oprócz kłopotów konkurencji sprzyja im słaby złoty – ceny stali szybują. Polskie huty wchodzą na rynki zbytu dotychczas zajęte przez Chiny lub Włochy. Dystrybutorzy, choć pełni obaw, na razie liczą zyski. Wiele europejskich fabryk motoryzacyjnych i producentów AGD wstrzymuje produkcję z powodu pandemii. Mimo to ceny blach, używanych m.in. w tych segmentach przemysłu, dynamicznie rosną, podobnie jak innych wyrobów stalowych. Jako przykład wzrostów wymienia się cenę prętów żebrowanych na rynku niemieckim. Obecnie sięga ona 2250 zł za tonę, a jeszcze niedawno było to 1950 zł.

Fot.iStock

Więcej informacji: www.bankier.pl

BUDOWANIE PRODUKCJI OPARTEJ NA PRZEMYŚLE 4.0

Po cyfryzacji maszyn produkcyjnych na całym świecie wchodzimy w erę Przemysłu 4.0. Polega on na integracji maszyn, systemów oraz ludzi za pomocą sieci, gdzie przepływ informacji jest realizowany na poziomie zlecenia produkcyjnego identyfikującego wyprodukowanie gotowego produktu w różnych procesach. Zatem mówimy o unifikacji świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym. Aby wprowadzić tak ambitne założenia, potrzebne są konkretne rozwiązania dla naszych zakładów.

Austriacki producent KRASSER GmbH proponuje takie rozwiązanie w postaci inteligentnych systemów do rozcinania blachy kręgów wraz z automatycznym magazynem dla kręgów. System może być wyposażony w rozbudowany magazyn na wiele kręgów, gwarantując dostarczenie go do rozcinania w czasie nie dłuższym niż 2 min! Wszystko jest możliwe dzięki niezależnej pracy manipulatora magazynowego i podającego. Kręgi są układane w odpowiedni sposób, zależnie od złożonych zleceń produkcyjnych.

Więcej informacji na stronie web wyłącznego dystrybutora serwisanta firmy Polteknik Ltd. Sp. z o.o.:
www.polteknik.pl

TECHNOLOGIE SZANSĄ NA ODBICIE GOSPODARCZE W CZASIE KRYZYSU

W obszarze cyfryzacji Polska wciąż ma dużo do nadrobienia względem bardziej rozwiniętych zachodnich gospodarek. W ubiegłorocznym rankingu DESI zajęła dopiero 25. miejsce wśród 28 państw w Unii Europejskiej, a według raportu McKinsey gospodarka cyfrowa stanowi w niej tylko nieco ponad 6% PKB. Prezes Fundacji Digital Poland podkreśla, że konieczne są wzrost wydatków w tym obszarze i większa adaptacja cyfrowych technologii w sektorze MŚP. W obliczu spodziewanego spowolnienia wywołanego pandemią koronawirusa może to być szansa na wzrost. Taki plan mają też Chiny. Kryzys wywołany rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 uderza w polską gospodarkę. Ekonomiści spodziewają się gwałtownego hamowania. Agencja ratingowa Fitch prognozuje, że w tym roku wzrost polskiego PKB spowolni do 1,8%. Z kolei Polski Instytut Ekonomiczny ocenia, że w najbardziej optymistycznym scenariuszu tegoroczny wzrost sięgnie 1,1%, a z kolei w najbardziej pesymistycznym (spowolnienie liczby zachorowań latem i powrót epidemii jesienią) – spadek wyniesie 4,7%. Konsekwencje epidemii dotkliwie odczuły już przedsiębiorstwa zwłaszcza w takich branżach jak: transport, hotelarstwo, turystyka, handel i gastronomia. Aby zamortyzować skutki pandemii dla polskiej gospodarki, Sejm przyjął w nocy z 27 na 28.03.2020 r.projekt tarczy antykryzysowej. Rządowy pakiet rozwiązań ma kosztować w sumie 212 mld zł, czyli ok. 9,2% PKB i – poza szeregiem instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników – obejmuje także m.in. wsparcie służby zdrowia kwotą 7,5 mld zł oraz 30 mld zł na inwestycje publiczne. Jak podkreśla prezes Fundacji Digital Poland, Polska – wzorem Chin – powinna też stymulować gospodarkę poprzez inwestycje w cyfryzację i nowe technologie. Jak wynika z szacunków McKinsey & Company, przyspieszenie cyfryzacji i oparcie systemu ekonomicznego na nowych technologiach mogłoby stać się nowym motorem wzrostu rodzimej gospodarki. Analitycy w 2018 roku wyliczyli, że dzięki niej polski PKB mógłby wzrosnąć o dodatkowe 64 mld euro do 2025 roku, co umożliwiłoby zwiększenie konkurencyjności na globalnych rynkach, poprawę sytuacji ekonomicznej 38 mln obywateli i awans do grona najbardziej zaawansowanych cyfrowo gospodarek w Europie. W takim scenariuszu odsetek PKB, który generuje gospodarka cyfrowa Polski, wzrósłby z 6,2 proc. aż do 15 proc. w 2025 roku (raport „Polska jako Cyfrowy Challenger”).

W tej chwili – jak ocenia prezes Fundacji Digital Poland – Polska wciąż ma na tym polu dużo do nadrobienia względem bardziej rozwiniętych zachodnich gospodarek. W ubiegłorocznej edycji indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI), opracowywanego przez Komisję Europejską, zajęliśmy dopiero 25. pozycję na 28 państw.

Więcej informacji: www.newseria.pl

KLINGSPOR KRONENFLEX® A 960 TZ SPECIAL

Tarcza ogólnego stosowania o grubości 1 mm i płaskiej formie. Wykorzystano w niej ziarna korundowe i wzmocnione spoiwo żywiczne bez zanieczyszczeń żelazowych, siarkowych i chlorkowych (zawartość poniżej 0,1%). A960 TZ Special to tarcza bardzo twarda (T), przeznaczona do cięcia stali i stali nierdzewnej. Pozwala uzyskać zimne, gładkie cięcia i praktycznie nie tworzy gratu, dzięki czemu redukuje szlifierską obróbkę wykańczającą. Narzędzie odznacza się wysoką wydajnością i żywotnością i gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy przez zgodność z restrykcyjnymi regulacjami oSa oraz europejskich norm (EN 12413). Klingspor Kronenflex® A960 TZ Special są dostępne w średnicach 115 i 125 mm i przeznaczone do użytku w elektrycznych szlifierkach kątowych.

Więcej informacji: www.klingspor.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij