STAL Metale & Nowe Technologie wydanie nr 11-12/2019
STAL Metale & Nowe Technologie wydanie nr 11-12/2019

Wiodącym tematem bieżącego wydania czasopisma są wybrane metody cięcia blach płaskich.

W wydaniu znajdują się takie artykuły jak: podsumowanie roku 2019 w branży przemysłowej, podsumowanie targów ITM Industry Europe, nowości Eagle, wywiady z: Aleksem Waserem, dyrektorem generalnym Grupy Bystronic, Arturem Kołodziejczykiem, CEO firmy Seron, Przemysławem Kimla, prezesem zarządu firmy Kimla, Sławomirem Brzozowskim, prezesem firmy KÖNIG STAHL Sp. z o.o.; wycinanie z laserową precyzją, dedykowana linia do podawania i prostowania taśmy dla specjalnej prasy, przegląd maszyn do cięcia laserowego, mikroobróbka laserowa metali, zastosowanie elektrokorundu do wytwarzania warstw kompozytowych w odlewach żeliwnych, możliwości zwiększenia efektywności metod chłodzenia i smarowania strefy obróbki w procesach szlifowania otworów, analiza systemów monitorowania w czasie rzeczywistym jakości procesów spawania laserowego, podsumowanie targów TOOLEX i innych najważniejszych wydarzeń z branży.

Rynek

Aktualności z rynku przemysłu stalowego

Zapoznaj się z nowościami z rynku przemysłu stalowego.

Artykuł promocyjny

Inteligentnie zaprogramowane targi

Inteligentne fabryki znacznie przyczyniają się do wzrostu światowej gospodarki. To w nich wykorzystywane są rozwiązania wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0. Przykłady takich dobrych praktyk wdrażanych przez liderów rynku będzie można śledzić w strefie Smart Factory na ITM INDUSTRY EUROPE.

Rynek

Podsumowanie roku 2019 w branży przemysłowej

Polacy nareszcie zaczęli kupować polskie urządzenia

Technologie cięcia

Omówienie i porównanie wybranych metod cięcia blach płaskich

Odkąd metal i jego stopy stały się powszechnie wykorzystywane na skalę przemysłową, jednym z podstawowych półproduktów stały się blachy płaskie. Obecnie produkty z blach płaskich stanowią znaczną część metalowego rynku obróbki metali.

Artykuł promocyjny

Nowości Eagle

Zasady, którymi się kierujemy to zasada kompetencji i wiedzy w pracy zawodowej, zasada ciągłego rozwoju i innowacji technologicznej...

Sukces na rynku obróbki blach stalowych wymaga długookresowego partnerstwa w dziedzinie dostarczania technologii i serwisu

Wywiad z Aleksem Waserem, dyrektorem generalnym Grupy Bystronic

Technologie cięcia

Wysokojakościowe cięcie z polskim potencjałem

O sytuacji na polskim rynku wycinarek laserowych, konkurencyjności wycinarki FiberCut oraz planach i celach na przyszłość redakcji czasopisma „STAL Metale & Nowe Technologie” opowiedział Artur Kołodziejczyk, CEO firmy Seron.

Napędy liniowe o dużej gęstości mocy przyszłością maszyn CNC

W celu zwiększenia wydajności cięcia, szczególnie przy cienkich blachach, należy zadbać o jak największe przyspieszenie, aby maszyna na jak najkrótszym odcinku mogła osiągnąć prędkość zadaną. O tym, jak poradzić sobie z tym zagadnieniem oraz o korzyściach płynących z zastosowania napędów liniowych w rozmowie z redakcją czasopisma „STAL Metale & Nowe Technologie” opowiedział Przemysław Kimla.

Wycinanie z laserową precyzją

Obróbka laserowa staje się coraz popularniejszą metodą cięcia stosowaną w przemyśle. Właściwości promieniowania laserowego umożliwiają wykonanie wielu precyzyjnych operacji technologicznych z użyciem właściwie każdego materiału z wydajnością i dokładnością zdecydowanie przewyższającą konwencjonalne techniki obróbki.

Dedykowana linia do podawania i prostowania taśmy dla specjalnej prasy

Firma Camu osiągnęła kolejny ambitny cel: stworzenie linii podawania dla 3200-tonowej prasy o wymiarach 1750 x 16 mm zakupionej przez Moretto of Rosà, firmę z Wenecji działającą w branży przemysłowej (zajmującą się obszarami: wytłaczania, cięcia, obróbki plastycznej na zimno i montażu).

Przegląd maszyn do cięcia laserowego

Raport maszyn do cięcia laserowego.

Mikroobróbka laserowa metali

Nowoczesne lasery oferują bardzo precyzyjną i zazwyczaj niemożliwą dla innych technologii modyfikację materiału. Mikroobróbka laserowa umożliwia mikrowiercenie, mikrocięcie oraz mikroznakowanie materiałów półprzewodnikowych, metali, szkieł, ceramik oraz tworzyw sztucznych. Znajduje ona zastosowanie w przemyśle samochodowym, przy produkcji urządzeń AGD czy do znakowania szkła lub stali. Mikroobróbka laserowa ma jednak szczególne znaczenie przy precyzyjnym cięciu cienkich blach metalowych.

Siła doświadczenia w przemyśle stalowym

O dynamicznym rozwoju i zmianach na rynku dystrybucji stali w wywiadzie z redakcją czasopisma „STAL Metale & Nowe Technologie” opowiedział Sławomir Brzozowski, prezes firmy KÖNIG STAHL Sp. z o.o.

Obróbka

Zastosowanie elektrokorundu do wytwarzania warstw kompozytowych w odlewach żeliwnych

W artykule przedstawiono wybrane i dostępne na krajowym rynku ziarniste materiały ceramiczne, wyznaczono ich charakterystyczne cechy oraz przeprowadzono próby infiltracji (przesiąkania) w aspekcie zastosowania na warstwy kompozytowe w odlewach. Całość zakończono wykonaniem próbnych odlewów i uwagami z badań eksploatacyjnych.

Możliwość zwiększenia efektywności metod chłodzenia i smarowania strefy obróbki w procesach szlifowania otworów

W artykule przedstawiono krótko funkcje mediów chłodząco-smarujących w procesach szlifowania. Opisano najistotniejsze ograniczenia w skutecznym chłodzeniu i smarowaniu strefy obróbki w procesie szlifowania walcowych powierzchni wewnętrznych (głównie otworów). Na podstawie zdefiniowanych ograniczeń scharakteryzowano wybrane innowacyjne metody zapewniające zwiększenie efektywności chłodzenia i smarowania strefy szlifowania i w efekcie umożliwiające ograniczenie ich użycia przy jednoczesnym wydłużeniu okresu trwałości narzędzi.

Technologie łączenia

Analiza systemów monitorowania w czasie rzeczywistym jakości procesów spawania laserowego - cz. II

Artykuł opisuje podstawy technologii spawania laserowego oraz przyczyny tworzenia się wad złączy spawanych laserowo. Przeprowadzono analizę właściwości czujników stosowanych w nowoczesnych systemach monitorowania w czasie rzeczywistym jakości procesów spawania laserowego oraz podano przykłady zastosowania sterowania adaptacyjnego w tych systemach monitorowania.

Wydarzenia

TOOLEX - niezawodne narzędzie w biznesie

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to jedne z wiodących wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Równolegle z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

XVII Kongres PIKS za nami!

8 października 2019 roku odbył się XVII Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych.

Jedyne takie targi – FASTENER POLAND® 2019

W Krakowie 8-9 października 2019 r. odbyła się trzecia edycja targów FASTENER POLAND®.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby firmy Bystronic Polska

Firma Bystronic Polska 22 października 2019 roku zaprosiła swoich partnerów biznesowych w uroczystym otwarciu swojej nowej siedziby w Sokołowie.

Sukces Targów EMO w Hanowerze

W Hanowerze 16-21 września 2019 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Obróbki Metali EMO Hannover 2019.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij