EAGLE oferuje nowatorskie rozwiązanie dla przemysłu stalowego, wyznaczające zupełnie nowe standardy pracy. Wycinarka laserowa z głowicą eVa od teraz umożliwia cięcie laserem o mocy do 12 kW oraz obróbkę blach o grubości do 60 milimetrów.

Wycinarka laserowa z głowicą eVa to odpowiedź inżynierów EAGLE na rosnące zapotrzebowanie na wydajne, trwałe i solidne rozwiązania w dziedzinie obróbki blach. Dzięki tak wysokiej mocy otrzymujemy przewagę konkurencyjną płynnością produkcji, wysoką wydajnością oraz niższymi kosztami eksploatacji i serwisu.

Wyobraźmy sobie, iż posiadamy wycinarkę laserową o mocy 6 000 Watt. Decydując się na rozwiązania EAGLE zyskujemy stuprocentową przewagę jeżeli mowa o wydajności i produkcji większej ilości detalów z wyższą jakością. Przykładowo, wycinarki tego typu potrafią ciąć blachę o grubości 5 milimetrów z prędkością 20 m / min. 

Należy podkreślić, iż wycinarki tego typu wyposażone są w zaawansowane technologicznie oprogramowanie do cięcia grubych blach – CatLine. Funkcja umożliwia uzyskanie wysokiej jakości krawędzi na stali nierdzewnej do 35 milimetrów grubości i cięcie aluminium do 30 milimetrów. Ponadto CatLine pozwala na znaczącą redukcję gradu powstającego przy cięciu tego typu materiałów nawet do 80%.