Ultimaker udostępnia program Cura Connect w celu maksymalizacji efektywności drukowania 3D.

Amsterdam, (7 Listopada 2017) – Wiodący producent drukarek 3D, holenderska firma Ultimaker B.V. udostępniła dzisiaj nowy program Cura Connect będący częścią programu Ultimaker Cura – najpopularniejszego na świecie programu do przygotowywania projektów do drukowania 3D mogącemu pochwalić się ponad milionem aktywnych użytkowników. Ta nowa funkcjonalność pozwala na tworzenie i zarządzanie farmą drukarek 3D Ultimaker dzięki czemu w prosty sposób możemy uzyskać efektywne rozwiązanie służące szybkiemu prototypowaniu, tworzeniu narzędzi czy też produkcji niskoseryjnej. Cura Connect jest dostępna za darmo jako update firmware flagowego modelu drukarki 3D zwiększając w ten sposób możliwości jej wykorzystania.

Cura Connect jest wyjątkowo użytecznym rozwiązaniem dla organizacji które wykorzystują drukarki Ultimaker 3 w prototypowaniu i produkcji niskoseryjnej, które potrzebują scentralizowanego zarządzania kolejką wydruków dostępną w jednolitym interfejsie. Cura Connect umożliwia tworzenie i wybór niezależnych grup drukarek, kolejkowanie i ustawianie priorytetów wydruków i ich monitorowanie za pomocą wbudowanych w drukarkę 3D kamer video. Dodatkowo zapewnia też strategiczne zarządzanie okresowymi przeglądami drukarek oraz monitoruje ich stan informując operatora o zdarzeniach wymagających jego reakcji.

Cura Connect jest zoptymalizowana dla grup roboczych liczących od 1 do 15 użytkowników którzy dzielą między siebie od 1 do 5 drukarek. Oczywiście ilość użytkowników ani drukarek nie jest ograniczona i dobrze skaluje się w różnych środowiskach i scenariuszach pracy – od małego biura do dużej organizacji. Software’owe grupowanie drukarek i centralna kolejka zadań doskonale poprawia wydajność i planowanie dając w rezultacie niezawodną i lepiej zorganizowaną produkcję.

Paul Heiden, Starszy Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem w firmie Ultimaker, powiedział: - Naszym celem jest udostępnienie zaawansowanych rozwiązań druku 3D każdemu i nad tym właśnie cały czas pracujemy. Poprzez ciągły rozwój sprzętu, oprogramowania, materiałów oraz usług udało nam się doprowadzić do tego, że druk 3D staje się coraz bardziej bezproblemowym rozwiązaniem dostępnym dla każdego biura projektowego, firmy czy warsztatu. Bardzo dużo czasu i środków zainwestowaliśmy w badania użytkowników aby być pewnym, że Cura Connect idealnie wpasowuje się w potrzeby naszych klientów. Wierzymy, że nam się to udało i że Cura Connect podniesie efektywność pracy w firmach z niej korzystających oferując im skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek, redukcje kosztów, wydłużenie cyklu życia produktu dzięki skróceniu czasu iteracji prototypowania oraz możliwość personalizacji produktów i efektywnej produkcji części zamiennych.