Energetyka, elektrotechnika, OZE czy samochody elektryczne, to główne tematy, jakie zostaną poruszone w ramach targów ENEX 2017.

W Targach Kielce zaprezentują się silne marki polskiego i europejskiego rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Wśród ciekawych punktów zbliżających się targów będzie prezentacja kotłów piątej generacji produkowanych przez firmę DEFRO. Od 1 do 2 marca Targi Kielce staną się niezaprzeczalnie centrum wiedzy i produktów sektora energetyki.

– Targi oprócz bogatej ekspozycji i szerokiej oferty firm, ciągle muszą pracować na swoją formułą, aby nadal były atrakcyjne dla odwiedzających je specjalistów – mówi Robert Frąk, menadżer Targów ENEX 2017. – Atutem naszego wydarzenie zdecydowanie jest jego profesjonalny charakter. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający to osoby żywo zainteresowane tematami okołoenergetycznymi – OZE, elektrotechnika, zarzadzanie energią, etc. Wystawcy, decydując się na przyjazd do Targów Kielce mogą liczyć na konkretne spotkania z potencjalnymi klientami. Z kolei zwiedzający podczas ENEX-u znajdą odpowiedź na dylematy związane z energią, jej efektywną produkcją i dystrybucją – podkreśla.

Inkubator elektroenergetyczny podczas targów ENEX 2017
Sektor elektroenergetyki, by utrzymać dynamikę rozwoju poszukuje innowacyjnych projektów i rozwiązań, w które gotowy jest zainwestować środki finansowe. Naukowcy, sturtupy, wynalazcy pracujący często w uczelnianych pracowniach czy domowym zaciszu mają szansę na pokazanie swoich pomysłów. Podczas targów ENEX 2017 powstanie pierwszy w Polsce INKUBATOR ELEKTROENERGETYCZNY. Będzie to miejsce prezentacji pomysłów – jeszcze nie wdrożonych na hale produkcyjne. Startupowcy, naukowcy czy wynalazcy mają szansę na pozyskanie inwestorów i wejścia na rynek z gotowym produktem. Trwa nabór firm, startupów, wynalazców specjalizujących się w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetyki.

Kotły piątej generacji i ścieżka doświadczeń
Coraz głośniej mówi się o montażu kotłów C.O. wyłącznie z najlepszymi standardami emisyjnymi. Targi ENEX 2017, jako centrum kompetencji postawiło na mocną edukację w temacie rodzajów kotłów dostępnych na rynku. Producenci kotłów C.O. będą mogli zaprezentować swoje produkty w ramach specjalnej strefy. Aleja Kotłów będzie wystawą konkretnych i gotowych do nabycia produktów, miejscem nowinek technicznych oraz centrum wiedzy jak wybrać odpowiedni piec, jak ocenić koszt montażu danego produktu. Partnerem i wystawcą w ramach Alei Kotłów będzie świętokrzyska marka DEFRO – producent pieców klasy 5. Nadal można zgłosić swoje produkty do wystawy.

Samochody elektryczne – pieśń przyszłości czy już codzienność?
Atutem samochodów elektrycznych jest zdecydowanie tańsza eksploatacja. Koszty energii elektrycznej są łatwe do przewidzenia w przeciwieństwie do cen gazu czy ropy. Ministerstwo zakłada, m.in., że w perspektywie dekady po polskich drogach będzie jeździć co najmniej milion elektrycznych samochodów. Nie ulega wątpliwości, że samochody elektryczne to również nasza przyszłość. Gościem zbliżających się targów ENEX 2017 będzie producent marki Tesla – najpopularniejszej marki samochodów elektrycznych.
Nadal można zgłosić swój udział w targach. Możliwości współpracy jest wiele. Więcej informacji na www.enex.pl lub mailowo: enex@targikielce.pl.