30 października tego roku odbyła się kolejna edycja warsztatu w ramach EMT Tour, czyli cyklu spotkań branżowych organizowanego przez Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems sp. z o. o.

30 października tego roku odbyła się kolejna edycja warsztatu w ramach EMT Tour, czyli cyklu spotkań branżowych organizowanego przez Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems sp. z o. o.

W roku 2015 podczas warsztatów w Gliwicach spotkało się ponad 250 przedstawicieli przemysłu. W pierwszej połowie roku spotkania poświęcone były technikom napędowym i ich aplikacjom w zakładach produkcyjnych. Po wakacjach zaś odbyły się dwie edycje EMT Tour poświęcone zagadnieniu optymalizacji procesów obróbczych z wykorzystaniem maszyn CNC, sterowanych numerycznie. Podczas warsztatów omawiano innowacyjne rozwiązania w dziedzinie technik napędowych oraz obróbki skrawaniem. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi propozycjami chłodziw przemysłowych, rodzajów mocowań elementów skrawanych, oprogramowań maszyn obróbczych. Omówiono także kwestię warunków obróbki i wykorzystania obrabiarek o wysokich parametrach, a także efektywnego wykorzystania maszyn CNC. Przedstawiciele firmy Siemens zaproponowali różnorodne zastosowania przemysłowe środowiska SINUMERIK Sinutrain Operate w toczeniu i frezowaniu. Prelekcje ekspertów EMT-Systems spotkały się z ciepłym przyjęciem i wysoką oceną słuchaczy. Prócz wykładów merytorycznych i przykładów różnorodnych rozwiązań z przemysłu, uczestnicy spotkania poświęconego CNC mieli możliwość zaangażowania się w sesję networkingową podczas dłuższej przerwy, w czym pomagały specjalnie zorganizowane minitargi z przedstawicielami branży obróbczej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło wydawnictwo Elamed Media Group z czasopismem STAL Metale & Nowe Technologie. Kolejna edycja warsztatów w ramach EMT TOUR startuje już po nowym roku.

Więcej informacji

Fot. EMT-Systems