Od 26 do 28 marca Kielce były ważnym punktem na mapie innowacyjnych urządzeń i nowych technologii, a to za sprawą pięciu wystaw związanych z obróbką blach metali, spawalnictwem, technologiami laserowymi i pomiarowymi oraz wirtualizacją procesów.

Podczas wydarzeń, które w marcu odbyły się w Targach Kielce, swoją ofertę zaprezentowało kilkaset firm z całego świata. Była to bezcenna okazja, aby zapoznać się najnowszymi technologiami oraz spotkać najlepszych ekspertów z branży przemysłu ciężkiego.

Siódma edycja targów STOM-BLECH bogata była w narzędzia i materiały do obróbki blach. Podczas targów wystawcy prezentowali także rozwiązania w zakresie grawerowania, szlifowania czy polerowania. Na stoiskach nie zabrakło pokazów cięć laserowych, cięć wodą, wykrawania i malowania.

STOM-TOOL to spotkanie branży związanej z obróbką metali, obrabiarkami i narzędziami. Wydarzenie co roku budzi ogromne zainteresowani specjalistów, firm i zwiedzających. Wśród tegorocznych wystawców targów znalazło się wiele instytucji, stowarzyszeń, jednostek badawczo- rozwojowych oraz wydawnictw branżowych.

W tym roku, po raz pierwszy w kieleckim ośrodku wystawienniczo-kongresowym odbyła się wystawa poświęcona laserom przemysłowym oraz zastosowaniu technologii laserowych w przemyśle STOM- LASER. W trakcie targów prezentowano sprzęt wykorzystywany w automatyzacji oraz mechanizacji procesów produkcyjnych, a także ten używany do regeneracji części i maszyn. Bogatą ofertę wystawy uzupełniły prezentacje najnowszych technologii w zakresie spawania laserowego i hybrydowego, a także laserowego hartowania, deponowania i cięcia.

Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa to impreza organizowana z Instytutem Spawalnictwa oraz Polską Izbą Spawalniczą. W ramach targów zaprezentowano najnowocześniejsze urządzenia i maszyny, sprzęt do spawania, materiały spawalnicze, automaty i linie technologiczne.

Równolegle z targami STOM, odbyły się targi poświęcone technologii pomiarowej, które są źródłem innowacyjnych przyrządów pomiarowych i aparatury analitycznej. W halach wystawienniczych prezentowano systemy optyczno-elektroniczne, a także oprogramowania do komputerowego wspomagania jakości. Targi CONTROL-STOM były okazją, by spotkać przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń związanych z branżą techniki pomiarowej.

W 2014 roku po raz pierwszy w tym samym terminie zadebiutowały Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY, podczas których zaprezentowano takie technologie, jak Rapid Prototyping, drukowanie 3D czy zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w przemyśle. Podczas targów producenci oraz dystrybutorzy mieli możliwość pokazania najnowocześniejszych technologii projektowania i tworzenia prototypów od momentu projektowania komputerowego do drukowania przestrzennego.