Rodzina małych robotów powiększa się w oparciu o istniejącą platformę technologiczną Racer3.

Dwa nowe roboty Comau: RACER5-0.63 I RACER5-0.80

Comau prezentuje rozwinięcie swojej gamy małych robotów do szybkich zastosowań w ograniczonych przestrzeniach, w tym manipulacji, montażu, zastosowań typu „pick & place”, wprowadzając dwa nowe roboty -  Racer5-0.63 i Racer5-0.80. Oba modele kontrolowane są przez jednostkę sterującą R1C, która może być montowana w pojedynczej szafie typu rack 19" w celu sterowania całą linią. Roboty te są również dostępne w wersji openROBOTICS, w przypadku której robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącą już maszyną/linią, kontrolowany przez technologie B&R.

Poprzez tę strategię Comau dotrzymuje obietnicy złożonej w czerwcu ubiegłego roku wraz z wprowadzeniem modelu Racer3, kiedy to ogłoszono zdecydowanie wyższą konkurencyjność firmy w sektorze małych maszyn w ciągu najbliższego roku.

Oba te roboty są zbudowane w oparciu o platformę technologiczną Racer3, pozwalającą na różne rozwiązania, które dzielą te same komponenty i podzespoły, co umożliwia przyjęcie strategii ukierunkowanej na poszerzanie zintegrowanej gamy robotów.

Te dwa nowe roboty poszerzają możliwości modelu Racer3 pod względem udźwigu i zasięgu. Racer5-0.63 ma zasięg 630 mm i udźwig 5 kg. Racer5-0.80 również ma udźwig na poziomie 5 kg, ale jego zasięg zwiększono do 809 mm. Wszystkie pozostałe funkcje robota Racer3 pozostają bez zmian, włącznie z sektorami i zastosowaniami, dla których jest on stworzony: manipulacja, montaż oraz pick & place.

Nazwa firmy:
Comau Poland Sp. z o.o.

tel. +48 32 217 94 02

e-mail: robotyka.pl@comau.com

www: http://www.comau.com/EN/our-competences/robotics/robot-team/racer-5-0-80